Druhý zástupce českolipského okresu v této soutěži, SK Skalice, si po zápase s Pěnčínem vylepšil nejen bodové konto, ale také skóre a zcela jistě i sebevědomí. Oba okresní rivalové změří své síly a formu již následující sobotu u Máchova jezera.

Skalice - Pěnčín 6:1 (2:1)

Skaličtí nechali zapomenout na středeční zklamání ze semifinálového vyřazení z krajského poháru a po této jasné výhře poskočili na čtvrtou příčku. Úvodní gól zařídil už ve 12. minutě Kliment, jehož přetažený centr skončil v šibenici, za šest minut domácí předvedli parádní kombinaci, po které Burian prostřelil gólmana 2:0.

Jenže před poločasem hosté snížili a Skaličtí ve své aktivitě polevili, za což málem doplatili druhým inkasovaným gólem, naštěstí brankář Řezáč byl na svém místě.

Také úvodních pět minut II. poločasu patřilo Pěnčínu, ale jeho snahu o vyrovnání utnula 50. minuta. Lukáš Martínek rozehrál trestný kop před bránu, míč se dostal na hlavu Vodrážky a domácí znovu vedli o dva góly. A když špílmachr Martínek z dalšího trestňáku zvýšil na 4:1, tak se hosté nadobro sesypali.

Branky: 76. a 87. Neuman, 12. Kliment, 18. Burian, 50. Vodrážka, 69. Martínek - 38. Chlomek. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 1:1.

Skalice: Řezáč - Půlpán, Vodrážka, Hruška, Baťka - Šíma, Martínek, Novotný L. (78. Knytl), Burian - Kliment (61. Neuman), Soukup (68. Hlavinka). Trenér Vladimír Jeníček.

FKP Turnov B - Doksy 0:0

Penčín-Turnov B – Doksy 0:0.Hosté mohli jít do trháku ve 26. minutě, kdy byl ve vápně faulován Bečvařík a rozhodčí Kadlec rezolutně nařídil penaltu. Tu však Martin Kolařík trestuhodně zahodil, když míč ze značky pokutového kopu poslal do náruče domácího gólmana. Po této situaci hra upadla do průměru, avšak šance si vytvářely oba týmy.

Škoda pro hosty, že David Bečvařík technickou střelou mířil těsně nad a po něm Jakub Vacek jen o centimetry minul tyč. Po změně stran to byl opět dokský Bečvařík, kdo mohl otevřít skóre. Prošel obranou, obešel i gólmana Hyku, ten však vytlačil balón na rohový kop. A když minula břevno i pohotová střela z kopačky Tomáše Jurčika, začali přebírat iniciativu domácí.

Doksy mohou děkovat především gólmanovi Martinu Kotykovi za to, že z Českého ráje neodjeli s osmou porážkou v sezoně, protože právě on vychytal dvě čisté gólovky turnovským hráčům. Doksy si tak připisují desátý jarní bod ze hřišť soupeřů.

Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Doksy: Kotyk - Horčík, Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Šťastný, Vágner, Brož (85. Šimon), Bečvařík, Vacek Jakub, Jurčik (75. Doležel), Kolařík. Trenér Josef Vinš.

Další výsledky krajského přeboru:

Hrádek - Velké Hamry 0:2 (0:1). Branky: 25. Tomeš, 54. Vl. Prousek. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 2:4, ČK: 30. Manhart, 88. Mizera (oba H). Diváků: 60.

Doubí - Višňová 1:0 (1:0). Branka: 34. Martínek. Rozhodčí: V. Brož, ŽK: 0:3, ČK: 90. Jakl (V). Diváků: 100.

Sedmihorky - Jablonec nad Jizerou 1:4 (0:0). Branky: 74. Havel - 56. Hrbek, 58. Bláha, 80. a 85. Paldus,  Rozhodčí: Horák. ŽK: 3:2. Diváků: 90.

VTJ Rapid Liberec - Košťálov 5:0 (0:0). Branky: 54. Halama, 66. Uzel, 74. Landyš, 79. vlastní, 85. Poživil. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:3. Diváků: 30.

Železný Brod - Desná 5:2 (1:0). Branky: 42. a 72. Hartl, 55. Holeček, 82. Šimek, 90. + 1 Makula - 60. Pipek, 64. Kořínek. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 1:2. Diváků: 100.