Pátý díl podzimní části v krajském přeboru se ze tří zástupců našeho okresu výsledkově vydařil pouze Skalici, která zaslouženě porazila Frýdlant 3:0. Naopak naprázdno vyšla Česká Lípa, když doma nestačila na ambiciózní Chrastavu, a také Doksy. Ty podlehly Velkým Hamrům.

Velké Hamry - Doksy 2:0 (1:0)

Hosté sehráli utkání dvou rozdílných poločasů. Ve čtvrté minutě se objevil za obranou hostů ve slibné akci Landiga, obešel i Kotyka a po jeho střele zleva zazvonila tyč. Domácí soupeře zaskočili rychlými útoky, velkou agresivitou a nepustili ho k vážnější akci.

Situace ze čtvrté minuty se opakovala jen s tím rozdílem, že domácí vstřelili gól na 1:0. Bistiak poslal kolmou přihrávku mezi beky na Kozáka a jeho klička doleva otevřela prostor pro klidnou střelu mezi tyče. Po půlhodině hry byli domácí lepší na míči, rychlejší a tvrdší při soubojích. V 39. min. nadějně utekl po levém křídle Kýček s Bečvaříkem, ale po sérii přihrávek přišli o balón.

Hra v druhé část se změnila v tom, že Doksy přitvrdily, jejich útoky byly nebezpečnější a domácí se na půlku soupeře dostali jen výjimečně. Takto vypadal obraz po 60 minutách. Hamry měly v útoku rychlé hráče a v 66. po brejku a přihrávce Palduse zvýšil skóre Josef Hlubuček 2:0. Domácí se po druhé brance trochu zatáhli. Doksy stále útočily, jenže při několika závarech před domácí brankou jim chyběl důraz a také trochu toho fotbalového štěstí.

Co nepochytali domácí beci, to bezpečně zlikvidoval výborný gólman Jakub Štětkař. Pět minut před koncem odstřelovali Jurčik i Horčík domácí branku, ale míč mezi tyče nedostali.

Ohlasy trenérů

Josef Hnídek: „Ceníme si výhry nad Doksy. Povedla se nám hezká akce, kdy jsme dali gól a byli o něco lepší. V druhé části hry Doksy hrály lépe a nás podržel gólman Štětkař."

Milan Bubla: „Ani v prvním poločase jsme nebyli horší, ale bohužel přišla hrubá chyba a gól. Soupeř chyby také udělal, ale my toho nedokázali využít. Chyběl důraz, a o tom dnešní fotbal je. Hamry mají individuality a navíc je podržel jejich gólman."

Branky: 23. Kozák Albert, 66. Hlubuček Josef. Rozhodčí: Blaschke. Diváků: 250.
Doksy: Kotyk - Šimon (81. Jurčik), Vaňátko Michal, Šesták, Kulha, Kukla, Kýček (72. Vaňátko Martin), Picek, Zoubek (59. Horčík), Vacek Jakub, Bečvařík. Trenér: Milan Bubla.

Česká Lípa - Chrastava 0:4 (0:1)

Arsenal Česká Lípa - Chrastava 0:4. Domácí Ladra proniká mezi Kopeckým a Abrahámem.Hosté začali zhurta. Už v 2. minutě vystihl Beneš nepřesnou rozehrávku Lípy, ale svou šanci neproměnil. V 6. však již šla Chrastava do vedení. Po Benešově pokusu dorážel hlavou do sítě Petr Rozmajzl. V 9. minutě šli na českolipskou branku Beneš s Bednářem, ale akci překombinovali. Ve 12. se poprvé dostali ke střeleckému pokusu domácí, ale hlavička nebyla úspěšná.

Na druhé straně pak Štajner vybídl uličkou Melichara, který však zakončil těsně vedle. Tři minuty před přestávkou si na přihrávku P. Rozmajzla zleva naběhl Beneš a Chrastava šla do kabin s dvougólovým náskokem.

Po změně stran hosté přestáli sérii českolipských rohových kopů a v 55. to bylo po přihrávce Štajnera na Bednáře už 0:3. V 68. nevyužili stoprocentní šanci domácí. Poté se hra přiostřila a sudí musel rozdat několik žlutých karet. V závěru nejprve Beneš nevyužil své sólo od poloviny hřiště, ale v 88. uzavřel na konečných 0:4 střídající Kos.

Branky: 6. P. Rozmajzl, 42. Beneš, 55. Bednář, 88. Kos. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 5:2. Diváků: 100.
Česká Lípa: Chadraba - Müller, Pažout (46. Chyna), Valta, Burian - Horák (87. Čvančara), Ladra, Válek, Čonka - Štálík, Šimon. Trenér: Martin Šimon.
Chrastava: Zíka - Kopecký, Uzel, Melichar (62. Ďuriš), Abrahám - P. Rozmajzl, M. Rozmajzl, Štajner, Sochor (83. Kos) - Beneš, Bednář.

Skalice - Frýdlant 3:0 (1:0)

Začátek nedělního zápasu byl svižný z obou stran, ale bez gólu. Až po čtvrthodině domácí Ondřej Lebruška prošel do volného prostoru, šikovně ošálil dva protihráče a krásnou střelou z 25 metrů otevřel skóre 1:0.

Skaličtí byli v prvním poločase aktivnější, měli častěji míč na svých kopačkách a dostávali se do šancí. Například Martin Hanoušek si vypracoval dvě velmi dobré příležitosti, ale v koncovce neměl štěstí. Skóre se měnilo až ve 2. půli. Hostitelé dostali možnost rozehrát trestný kop z 27 metrů, k balónu se postavili Jan Havlásek a Lukáš Martínek, aby následně druhý jmenovaný nádhernou ránou přes zeď k tyči zvýšil na 2:0.

Od té doby byli domácí při chuti a za sedm minut už vedli 3:0. To Lukáš Martínek ideální přihrávkou přes celou bránu našel neobsazeného Ondřeje Lebrušku, který s ledovým klidem míč uklidil do sítě! Frýdlant se ale nevzdával, všechno vsadil na útočení a třikrát se dostal do velmi dobrých příležitostí. Skalici však pokaždé podržel gólman Tomáš Osmančík.

„Měl to v tomto utkání těžké, protože v prvním poločase prakticky nemusel vůbec zasahovat, zato v závěrečných asi dvaceti minutách se musel činit, neboť soupeř byl před naší bránou nebezpečný a tři jeho šance mu Tomáš zlikvidoval," pochválil skalického brankáře klubový sekretář Jiří Löffelmann.

Branky: 17. a 57. Lebruška Ondřej, 50. Martínek Lukáš. Rozhodčí: Hnětynka. ŽK: 5:3. Diváků: 180.
Skalice: Osmančík - Novotný, Lebruška, Pollach, Havlásek, Rydval, Knytl, Martínek, Otta, Všetečka, Hanoušek (Křenek, Hlavinka, Kliment, Baťka ml., Dvořák). Trenér: Zdeněk Baťka.

Další výsledky krajského přeboru:

Bozkov - Hejnice 2:4 (0:1)
Branky: 25. Hejtmánek, 64. Lakatoš - 52. a 62. Kobr, 31. Koťátko, 48. D. Neumann. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:2. Diváků: 130.

Sedmihorky - Železný Brod 3:1 (1:0)
Branky: 21. Červinka, 64. Kodr, 78. Vaníček - 49. Šefr. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:4. Diváků: 101.

Lomnice nad Popelkou - Mšeno 1:1 (0:0)
Branky: 54. Gaubman - 55. Kulhánek. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 0:1. Diváků: 103.

Višňová - Košťálov 2:3 (0:2)
Branky: 71. M. Mazánek, 73. Melka - 17. Houžvička, 31. Huráň, 81. Janata. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 4:0. Diváků: 100.