III. třída: Kunratice vyhrály nad rezervou Doks a jsou v čele

Českolipsko – Druhá nejvyšší soutěž okresu, III. třída, má odehrané kompletní 16. kolo. Největším magnetem byl souboj dvou vedoucích mužstev mezi Doksy B a Kunraticemi. nakonec se z výhry smáli hosté, kteří se díky tomu dostali na první příčku.

14.4.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Dobranov – Bukovany B 2:5 (1:4)
V sousedském derby chtěly Bukovany odčinit podzimní domácí porážku. Jako první šli do vedení v 15´ po chybě domácí defenzívy, kdy je potrestal Hovorka. Během 5 minut bylo srovnáno, když Dobranov vyrovnal po odraženém míči z rohového kopu. Během následujících 15 minut se prakticky rozhodl zápas. Bukovany měly neustálý tlak a do vedení šly po perfektně zahraném rohovém kopu Marka a následné hlavičce Hanykýře. Další gól vstřelil Vetešník z 25 m. Na poločasový stav 1:4 upravil Hanykýř po přihrávce Marka do klasické „české uličky“. Ve druhém poločasu se utkání prakticky jen dohrávalo. Nejprve po nedorozumění Bukovanské obrany domácí snížili a konečný stav stanovil střídající Fulier. Branky vítězů: Hovorka, Hanykýř 2, Vetešník, Fulier. Rozhodčí: Hrbáček, German st., Hartig.

SK Sosnová – Cvikov B 3:3 (2:2)
Hosté se dostali do dvougólového vedení, ale Sosnová do poločasu vyrovnala a spoustu šancí neproměnila. Ve druhém dějtsví domací tlačili a zaslouženě otočili skóre 3:2. Deset minut před koncem však Cvikov srovnal. „Doplatili jsme na spoustu zahozených tutovek,“ zalitoval vedoucí domácího mužstva Josef Panták. Branky: Ismanický, Kýček, Konečný - Chrdle L. 2, Jankech. Rozhodčí Řezáč, diváků 40.

Holany – Okna 2:0 (1:0)
Holany šly do vedení hned na začátku, kdy nařízenou penaltu za nastřelenou ruku jednoho hráčů v okenské zdi proměnil Horváth. „Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Okna mají dobré mužstvo a výborného brankáře, který nám takové dvě tři šance vychytal,“ pochválil soupeře vedoucí týmu Jaroslav Lupoměský. Hosté si po změně stran vytvořili převahu, ale v koncovce se jim nedařilo. „Druhou branku jsme dali v samém závěru, kdy do otevřené obrany pronikla naše nová posila Radek Tichý, který svou příležitost proměnil,“ popsal J. Lupoměský. Branky: 5. Horváth (PK), 89. Tichý. Rozhodčí Bitala – Klimt, Böhme, diváků 50.

Polevsko – Zákupy 1:2 (0:2)
První poločas byly Zákupy lepším týmem a zaslouženě vedly 2:0. Po pauze Polevsko hru vyrovnalo, ale podařilo se mu vstřelit pouze jeden gól, přestože mělo další gólovkyBranky: Bezouška – Jerson 2. Rozhodčí Štrébl.

Doksy B – Kunratice 0:2 (0:1)
Ve vyrovnaném zápase byli hosté důraznější v koncovce. Oba své góly dali po brejcích do otevřené obrany. A když domácí v 74. minutě neproměnili penaltu, bylo o výsledku rozhodnuto.

Žandov – Noviny 1:1 (1:1)

Lindava – Dubnice 1:2

1. Kunratice 56:16 39
2. Zákupy 51:15 37
3. Doksy B 31:18 36
4. Bukovany B 31:20 27
5. Holany 33:29 24
6. Dobranov 32:26 22