Nový Bor
Děčín 3:1 (1:1)

Hlavní rozdíl byl v počtu vypracovaných šancí, kterých měli domácí třikrát více než sousedé z Děčína, a proto zaslouženě vyhráli.
Nový Bor by si zasloužil vyhrát větším rozdílem, nejenom za spoustu vyložených šancí, ale i za aktivnější hru, kterou předváděl po celý zápas. Jen tyč, břevno a větší přesnost tomu zabránily.
Děčín se mohl domácím rovnat jen v bojovnosti, což ale na setrvání v divizi je velmi málo.

Hráči Nového Boru se od začátku „zakousli“ do soupeře a vypracovali si dvě zajímavé šance, které však Rašín s Holečkem nedokázali zatím zužitkovat.

V 6. minutě se pokusil na druhé straně zakončit hostující útočník, ale jeho střela byla slabá.
Ali Osumanu, jehož výkony zápas od zápasu rostou, se hezky prokličkoval směrem k brance hostí, ale jeho přihrávka nenašla žádného z jeho spoluhráčů.

Ve 14. minutě přišel pro domácí šok v podobě vedoucí branky hostí, kterého dosáhli z přímého kopu – 0:1. Novoborští však dokázali rychle odpovědět. Holečkova hlavička sice ještě jen mířila do brankařovi náruče, ale ve 20. minutě už Ali Osumanu srovnal na 1:1.
Gólu předcházela chybná přihrávka domů, kterou Martínek vystihl a přihrál úplně osamocenému zmiňovanému střelci.
O tři minuty později měl Ali Osumanu další šanci. Snažil se obstřelit brankáře, ten se ale nenechal nachytat.
Martínek, který patřil k nejlepším na hřišti, přihrál minutu nato Rašínovi. Tomu ale střela nevyšla.
Děčín si v zápase mnoho šancí nevypracoval, a když už se do nějaké dostal, tak jí dokázal doslova zazdít, jako ve 27. minutě. Hostující hráč stál sám před Szabem, přesto nedokázal dopravit míč do sítě.

Hosté se předvedli ještě hlavičkou směřující těsně vedle branky, ale pak na dlouhých více jak deset minut hrozily jen blížící se mraky na obloze.
Na konci poločasu ještě přišly dvě rány, které nezpůsobil hrom, ale střely do konstrukcí branky.
Nejprve Martínek krásnou střelou trefil břevno a hned o minutu později ho napodobil Jeřábek.
Že je možné dát gól i z těžkého úhlu předvedl v 52. minutě Martínek – 2:1. V 55. minutě zamotala hostujícím hráčům hlavu dvojice Holeček – Osumanu, ale další zvýšení skóre z toho nebylo.
Poslední velkou šanci hostí chytil Szabo v 59. minutě. Hladík znovu prokázal, že jeho odsunutí z útočné pozice do zálohy vůbec není na škodu. Jeho technické schopnosti to v žádném případě neomezuje, naopak dokáže obehráním protihráče dostat svůj tým do přečíslení a i sám se dostat do několika šancí jako v 60. či v 63. minutě. Vstřelit gól mu však nebylo přáno.

Hráči Děčína to ještě dvakrát zoufale zkusili z dálky, ale Szaba v žádném případě neohrozili.

Zato domácí hráli dál svou nátlakovou hru, díky které se Ali Osumanu dostal dvakrát do šance. V prvním případě gólu zabránilo břevno, ve druhém včasné vyběhnutí hostujícího brankáře.
Třetího gólu se však domácí diváci přece jen dočkali. V nastaveném čase upravil na konečných 3:1 Rašín.

Branky N. Boru: 20. Osumanu, 52. Martínek, 90. Rašín.
Rozhodčí: Novotný. ŽK 3:3. Diváci: 190.
N. Bor: Szabo – Flek, Rampáček, Silný, Šafář – Rašín, Martínek, Jeřábek, Hladík (78. Kysela) – Holeček (90. Hanoušek), Osumanu (87. Fleischer).

Trenér Michael Šimek: „Byl to psychicky těžký zápas. Pořád bojujeme o medailové příčky. Kluci se maximálně snažili. Jsem rád, že se gólově prosadili Osumanu s Martínkem. Do konce sezony nás čekají tři zápasy s týmy bojujícími o záchranu, takže nic lehkého.“