Kromě Josefa Štálíka, který kvůli nedoléčenému zranění ramene nahlásil ukončení své hráčské kariéry, musí vedení klubu společně s trenéry hledat náhradu za záložníka Joela Mponga, který kvůli studijním povinnostem odchází do Libiše.

V českolipském mužstvu se už neobjeví ani útočník Daniel Kýček. „Pan Kýček byl vyřazen z kádru, a to kvůli několikerému porušení disciplíny a životosprávy,“ sdělil včera Deníku sportovní manažer Josef Košta s tím, že zájem o služby tohoto 26letého hráče měli například ve Vilémově či Cvikově, avšak on sám se pravděpodobně rozhodne pro Dynamo Holany (I. B třída), za které nastoupil už minulý týden v přátelském duelu v České Lípě právě proti „svému“ Arsenalu (5:2).

„Výměnou za Kýčka tak z Holan přijde Martin Válek. Ten s námi zahájil přípravu a zatím se jeví velmi solidně,“ podotkl Košta.

Tím však trable v Arsenalu nekončí. V únoru totiž čeká nutná operace kolenních vazů českolipského kanonýra Karla Kaňkovského, jenž se na podzim stal šestým nejlepším střelcem celé divizní skupiny B, a to i přesto, že ve druhé části podzimu nastupoval se sebezapřením, neboť byl limitován zmiňovaným bolestivým zraněním kolena.

„Děláme všechno pro to, abychom do mužstva přivedli adekvátní hráčské náhrady. Ano, čas běží, ale konec přestupních termínu je až na konci března, a proto věřím, že nejpozději do této doby přijdou nové posily, abychom divizní soutěž pro Českou Lípu zachránili,“ zdůraznil Josef Košta.