V sobotním finálovém zápase se mezi sebou utkaly celky z České republiky a Švédska. Zlatou medaili si již podruhé za sebou odvezli naši lékaři.

„Bylo to náročné, šest zápasů za sedm dní je opravdu nálož. Nebyl čas se ani pořádně někam podívat," říká záložník a zároveň uznávaný neurolog Ondřej Kočí s tím, že celá akce byla navíc spojena s lékařským kongresem, kde o jednotlivých specializacích přednášely světové medicínské kapacity. Na turnaji soutěžili a na kongresu se vzdělávali lékaři z 22 zemí.

Hladký průběh

Čeští lékaři v průběhu turnajového týdne ve skupině hladce přešli přes Mexiko (7-0) a Brazílii (2-0), následně s jistotou postupu do play-off prostřídali mužstvo, což je stálo bezvýznamnou prohru 0-2 s týmem Irska. Ve čtvrtfinále Češi udolali ukrajinské doktory 2-0 a 4-0 byl výsledek následného semifinále s Austrálií. Konečně, za stavu 1-1 v normální hrací době, přešel finálový zápas se Švédskem v penaltový rozstřel, který čeští hráči zvládli s přehledem a potvrdili českou fotbalovou dominanci, tedy alespoň mezi lékaři.

„Každý rok jsme silnější a silnější. Například doktor Vojáček, který je v bráně, dříve chytal za prvoligovou Jihlavu, dále také ve Skotsku, Opavě, či Olomouci. Jsou mezi námi tedy i bývalí profesionálové," říká Ondřej Kočí. Českou lékařskou reprezentaci pro první ročník v Budapešti dal před čtyřmi lety dohromady jeden z nejvěhlasnějších českých transplantologů a zároveň bývalý hráč Sparty profesor Miloš Adamec.