Dvě pikantní okresní derby přichystalo závěrečné podzimní kolo v krajské fotbalové I. B třídě: Holany hostí Mimoň, Lokomotiva Česká Lípa vyzve Kamenici.

Oba tato duely se hrají v ten samý den, ve stejnou hodinu: v sobotu od 11.00.

Jako jednoznačně nejprestižnější se jeví mač u holanských rybníků, kde třetí celek tabulky vyzve již jistého podzimního „mistra“ z mimoňské Letné, který se pyšní nejen ziskem 29 bodů, ale také nejlepší defenzivou, vždyť z dosavadních dvanácti střetnutí inkasoval pouhých 8 branek a šňůra neprůstřelnosti gólmana Marka Michálka se natáhla na úctyhodných 565 minut!

Hraje se o šest bodů

„Hraje se o šest bodů,“ předesílá kouč domácího Dynama Jiří Barvíř a pokračuje: „Pokud Mimoň porazíme, stáhneme její náskok na dva body. V opačném případě bude naše ztráta osmibodová. Právě proto si mnou ruce v Jenišovicích, neboť vědí, že tři body může získat pouze jeden z nás, a právě to jim vyhovuje.“

V tabulce druhé Jenišovice stejně jako Holany mají 24 bodů. Zítra od 14 hodin přivítají Tatran Jablonné, a když uzavřou podzimní část očekávaným vítězstvím, nepohorší si.

To samé se dá říct o mimoňské Jiskře, jíž podzimní prvenství jistojistě už nikdo neutne.

„My to víme, a proto jsme v klidu. Hlavně ať ten poslední podzimní zápas proběhl korektně, bez přehnaných emocí a červených karet,“ svěřil se včera Deníku manažer mimoňského áčka Miroslav Feher.

A co před závěrečným utkáním podzimu říká hlavní trenér Jiskry Pavel Vít? „Jsme rádi, že sezona končí, protože v týdnu nás zastihla marodka, takže v Holanech nenastoupíme kompletní. Budeme rádi, když dáme do kupy alespoň dvanáct lidí,“ přiznal kouč Vít, jenž podle svých slov sám ulehl do postele s virózou, a tak ani on zítra do Holan nepojede. V roli trenéra ho zastoupí asistent Foubík.

„Loko“ hostí Kamenici

Na pořadu sobotního dopoledne je také neméně přitažlivé derby na trávě nedaleko hlavního vlakového nádraží v České Lípě, kde má svůj fotbalový stánek tamní Lokomotiva. Ta vyzve soupeře z Kamenice, jenž se v závěru podzimní části výsledkově trápí. Třeba před týdnem doma zbytečně prohrál s rezervou Chrastavy.

„V úvodu jsme dali gól na 1:0 a pak své dvě dobré šance Ondra Friml neproměnil. Věřím, že pokud bychom v tu dobu vedli o dva tři góly, tak s Chrastavou neprohrajeme,“ vrátil se k minulé porážce kormidelník Bohuslav Najman s tím, že se stal pravý opak: hosté v posledních deseti minutách prvního dějství skóre třemi trefami otočili, aby krátce po obrátce přidali čtvrtý zásah.

„Tohle byly hlavní momenty, které se na naší porážce podepsaly… Musím ale říct, že od stavu 1:4 začali kluci zase hrát. Bojovali a snížili na rozdíl dvou gólů, bohužel víc už toho nestihli,“ konstatoval trenér.

A s jakým přáním půjde on a jeho celek do mače na Lokomotivě?

„Uhrát co nejpříznivější výsledek, přesněji řečeno získat do tabulky minimálně jeden bod,“ odpověděl jasně Bohuslav Najman.