TJ Sokol Pokratice-Litoměřice - Česká Lípa 3:2 (1:1)

Hosté nastoupili na hřišti v Siřejovicích v kombinované sestavě s několika dorostenci a již od 15. minuty prohrávali 0:1. Sedm minut před poločasem ale rozehrál rohový kop navrátilec Válek a hlavičkující Müller vyrovnal na 1:1. Autor českolipského gólu dohrával první půli se zraněním, a proto do druhé pětačtyřicetiminutovky už nenastoupil.

Domácí měli po přestávce více za hry, a když jim hostující obrana umožnila dostat se do šancí, využili toho. Nejprve zvýšili v 55. na 2:1 a poté v 67. minutě z naprosto stejných akcích po levém křídle - 3:1. Českolipští stačili jen korigovat z trestného kopu v 69. minutě, kdy se trefil Zemánek na konečných 3:2.

„Kvůli dovoleným a zaměstnáním jsme nebyli kompletní," přiznal vedoucí mužstva Josef Košta. „První poločas byl z naší strany slušný, v tom druhém, kdy musel odstoupit Müller a do útoku šel Honza Chadraba, byla naše hra poněkud chaotická, přesto ale i tento zápas s kvalitním soupeřem svůj účel splnil," zdůraznil Košta.

Česká Lípa sehraje další přátelský zápas v sobotu 1. srpna na půdě FK Cvikov (I. A třída).

Branky Č. Lípy: 38. Müller, 69. Zemánek. Rozhodčí: Starý.

Česká Lípa: Chadraba (46. Kluch) - Tomíček, Ladra st., Müller, Ješeta ml., Burian - Ladra ml., Zemánek, Válek, Karlík - Horák. Trenér: Martin Šimon.

Cvikov - Višňová 2:3 (1:3)

Domácí celek začal toto první utkání hodně špatně. Hráči kazili přihrávky, ztráceli balóny, což byla voda na mlýn pro fotbalovější hosty. Ti také hned třikrát udeřili a rázem vedli 3:0. Cvikovští se dočkali své první branky až v závěru poločasu zásluhou hlavičky Kuběje 1:3.

Po obrátce se domácí tým zlepšil, naopak Višňovští ve své aktivitě polevili a po trestném kopu Jiráka to bylo 2:3. „Překvapilo mě, že soupeř postupem času fyzicky odpadl a že jsme naopak my hráli aktivně až do závěrečného hvizdu. Klidně jsme mohli srovnat na 3:3," svěřil se Deníku Miroslav Novotný, kouč Cvikova. „Mile mě překvapili i někteří kluci z naší rezervy, kteří v tomto utkání dostali příležitost."

Ve cvikovském dresu nastoupili dva novicové, konkrétně Jiří Moravec (Lindava) a Jan Satrapa (Nový Bor), o které kouč Novotný projevil zájem, a nic by tedy nemělo bránit dohodě mezi kluby o podzimním hostování obou hráčů ve Cvikově.

Branky Cvikova: 36. Kuběj, 72. Jirák.

Cvikov: Machačný (70. Vancl) - Kaiser (Máslík), Žák (Červenka), Pěnička, Brenn (Moravec) - Vávra, Jirák, Paštika, Rokoš - Vacek (Satrapa), Kuběj. Trenér Miroslav Novotný.