Lídr z Kamenice dostal od Dubice „kanára“

Českolipsko /FOTOGALERIE Z KAMENICE/ - Okresní fotbalový přebor: nováčkové ze Sosnové a rezervy Cvikova opět neuspěli, a proto stále okupují samé dno průběžné tabulky.

8.10.2015

Kamenice - Dubice 0:6 (0:4).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Velmi vyrovnané je znovu pořadí na čele tabulky okresního fotbalového přeboru po 8. kole. Může za to těžké klopýtnutí vedoucí Kamenice, která doma inkasovala tenisového „kanára" od Dubice, a také výhry jejích největších rivalů, kteří se ke Kamenici bodově přiblížili.

Oba nováčkové ze Sosnové a rezervy Cvikova opět neuspěli, a proto stále okupují samé dno tabulky.

Horní Police - Dubá 3:0 (0:0)

Góly začaly padat až po hodině hry, ale jen do sítě Slavoje, který dohrával bez vyloučeného Jeništy.

Branky: 63. Kubaš Rudolf, 65. Kalina David ml., 81. Kalina David st. Rozhodčí: Procházka Radek - Havran Jan, Böhme Ladislav. ČK: 0:1 (76. Jeništa).

Svor - Cvikov B 6:3 (4:2)

Na toto silně prestižní sousedské derby se přišlo podívat takřka 300 fanoušků. Ti viděli hodně zajímavý a místy dost nervózní souboj dvou rivalů. Nováček šel do vedení už v 9. minutě, jenže za pět minut srovnal Kořínek a následně se dvakrát po sobě trefil domácí Luděk Chrdle, někdejší cvikovský kanonýr, a bylo to 3:1.

Hosté za tři minuty snížili A. Kotkem, ale minutu před přestávkou zvýšil na 4:2 opět Kořínek. Hned po změně stran vrátil hosty do zápasu svým druhým střeleckým zápisem Moravec, ale to bylo ze strany rezervy vše. Domácí přidali další dvě trefy, tu druhou již po vyloučení Zdeňka Paštiky, jenž hrubou urážkou počastoval hlavního arbitra.

Branky: 85. Heřmánek Tomáš, 62. Augusta Jaroslav, 14. a 44. Kořínek Libor, 22. a 30. Chrdle Luděk - 9. a 47. Moravec Jiří, 33. Kotek Aleš. Rozhodčí: Marek Miloš - Špáta Vladimír, Folk Miroslav. ČK: 0:1 (82. Paštika). Diváků: 280!

Kravaře - Velký Valtinov 2:1 (1:0)

Tři body pro Lokomotivu zařídil v poslední minutě Marek Suchan, a tak na penaltovou loterii nedošlo.

Branky: 8. Koutný Jan, 90. Suchan Marek - 75. Pýcha Jakub. Rozhodčí: Jankech Pavel.

Kamenice - Dubice 0:6 (0:4)

Kamenice chtěla natáhnout sérii pěti výher v řadě, ale proti kvalitnímu soupeři tvrdě narazila. Dubičtí se na výhru ani moc nenadřeli, protože domácí ji hostům tragickým výkonem a hrubými chybami doslova darovali. Takový výsledek se rozhodně nečekal.

Branky: 8. Třešňák Tomáš, 37., 43. a 70. Vodrážka Pavel, 45. Ráliš Miloš, 87. Grundza Petr. Rozhodčí: Hejl Štěpán - Miklovič Karel, Jánský Josef.

Stružnice - Skalice B 5:2 (2:1)

Výsledek neodpovídá průběhu hry. Hrál se oboustranně pěkný a útočný fotbal, plný šancí a gólů. A co konečně fungovalo, byla domácí obrana. „Držíme si při domácích zápasech průměr 6 gólů na jedno utkání, což bylo znát i na divácké návštěvnosti," poznamenal stružnický obránce Ladislav Křemen.

Skalice se zaslouženě ujala vedení po střele z 25 metrů, na kterou po chvíli odpověděl z přímého kopu domácí Marek Uhrecký, a to ještě krásnějším gólem ze 30 metrů. Do přestávky Stružnice skóre z brejku Ouborným otočila a stejný hráč hned po pauze navýšil náskok na 3:1.

Asi rozhodující moment přišel poté, co Skalice v jasné převaze neproměnila penaltu, naopak hostitelé po chvíli Havlíkem navýšili na 4:1. Hosté ještě snížili, ale závěr si domácí již pohlídali a minutu před koncem Jedlička rozhodl 5:2.

Branky: 32. Uhrecký Marek, 45. a 47. Ouborný Roman, 77. Havlík Adam, 89. Jedlička Lukáš - 22. Lebruška Marek, 81. Farmačka Ladislav. Rozhodčí: Kapoun Karel - Řezáč Josef, Bahník Martin. Diváků: 80.

Žandov - Sosnová 1:0 (0:0)

Domácí proti nováčkovi soutěže chtěli naplno bodovat. V první půli byl Žandov lepší, ale šance Vaníčka ml. a Mika zůstaly nevyužity. Druhý poločas byl také v režii domácích, Štěpánek z tutovky nastřelil břevno a střídající Lhotka pouze brankáře Klucha.

Nakonec se domácí přece jen dočkali. Lhotka využil chyby sosnovského obránce a propálil gólmana Sparty. Utkání velmi dobře řídil rozhodčí Řezáč.

Branka: 85. Lhotka Josef. Rozhodčí: Řezáč Josef - Král Jaroslav, Táborský Josef. Diváků: 80.

Dolní Libchava - Bukovany 0:1 (0:0)

Branka: 88. Ramík Michal (z pen.). Rozhodčí: Král Jaroslav - Táborský Josef, Řezáč Josef.