První přípravný zápas v letošním roce mají za sebou fotbalisté FK Cvikov (I. A třída), kteří se představili na umělé trávě českolipského Arsenalu (krajský přebor). Domácí nastoupili již s odpočatým brankářem Janem Chadrabou, ovšem znovu, stejně jako před týdnem od Mnichova Hradiště, čtyřikrát inkasovali.

Česká Lípa – Cvikov 2:4 (1:2)

Cvikovští sice již po osmi minutách kvůli zbytečné ztrátě balónu prohrávali 0:1, ale následně v rozmezí pěti minut hosté poločasové skóre otočili, když se mezi českolipskými obránci dokázal prosadit Kuběj, resp. Vacek.

Pět minut po přestávce přidal zasloužený třetí gól aktivnějšího Cvikova Jirák, jenž nádherným „angličanem", tedy střelou, jež od břevna dopadla za brankovou čáru, zvýšil na 1:3.

Svěřenci trenéra Jiřího Ješety se dočkali druhé branky zápasu v 70. minutě Valtovou zásluhou, jenže hned za pár desítek sekund stanovil konečný výsledek na 4:2 z pohledu hostů střídající Jaromír Hetver.

„Byl to náš letos úplně první zápas a ani těch tréninků nemáme za sebou nějak moc, proto jsem měl z utkání obavy a ze soupeře pochopitelně respekt," přiznal Deníku Miroslav Novotný, kormidelník Cvikova.

„První poločas byl oboustranně fotbalově kvalitnější, než ten druhý, hrálo se korektně a férově. Ale naši kluci mě příjemně překvapili, a to jak herně, tak především fyzicky. S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, i když vím, že je to jen příprava," poznamenal cvikovský kouč.

Další přátelský zápas sehraje FK Cvikov 22. února s Doksy (12.00, UMT v Heřmanicích), následně pak vyzkouší své fotbalové dovednosti a síly proti Hrádku a Višňové.

Českolipský lodivod Jiří Ješeta pro klubový web přiznal: „Opět jsme dostali čtyři góly. Tím samozřejmě nechci říct, že naše obrana je špatná, ale stále v ní děláme chyby. Utkání jsme nezačali špatně, vedli jsme 1:0, ale bohužel pak jsme přestali hrát a přenechali iniciativu Cvikovu." Jeho nově omlazená družina přivítá v sobotu 14. února od 11 hodin starší dorost FK Varnsdorf.

Branky: 8. a 70. Valta – 15. Kuběj, 20. Vacek, 50. Jirák, 71. Hetver. Rozhodčí: Hamada. Diváků: 20.
Arsenal Česká Lípa: Chadraba – Poláček, Ladra st., Rosenberg, Urban – Burian, Ladra ml., Kliment, Valta – Reichelt, Karlík. Trenéři: J. Ješeta, St. Kouřil.
FK Cvikov: Machačný – Kaiser (46. Vávra), Bobelák, Červenka (46. Žák), Knolle – Paštika (46. Hetver), Coufal, Jirák, Brenn – Vacek, Kuběj. Trenér: M. Novotný.