Domácí trenér Svatopluk Habanec utkání hodnotil takto: „Musím přiznat, že nás Lípa přehrávala ve všem. A to bojovností, nasazením i fotbalově. Potrestala dvě naše obrovské hrubky, kdy jsme nechali jít soupeře dvakrát na branku. My jsme své šance neproměnili. Lípa se mi líbila, byla v pohybu, a tak si myslím, že zaslouženě vyhrála.“

Ústí n. L. - Č. Lípa 1:2

Českolipský trenér František Šturma hru soupeře neviděl tak zle: „Soupeř nás přehrával, byl lepší. My jsme byli v tomto utkání produktivnější, hráči plnili taktické pokyny. Prostě kluci hráli to, co se od nich chtělo. Výsledkem byly dvě krásné branky, které jsme dali, a měli jsme tam ještě jednu stoprocentní šanci. Jsem spokojený s výsledkem.“

Zápas se hrál na umělé trávě, která má své za sebou. V prvním poločase se toho moc neudálo. Hrálo se převážně o střed pole. První vážnější šanci měli domácí po čtvrt hodině hry, Hýcka nacentroval míč z pravé strany na Holka, míč se potuloval v malém vápně a nikdo jej nedostal do sítě. Lipským hráčům se nakonec podařilo jej odkopnout.

Ve dvacáté minutě šla Lípa do vedení. Domácí rozehráli rohový kop, z něhož hosté šli do brejku, kdy Dvořák nedosáhl na míč, ten se dostal k Šmidrkalovi, který své sólo zakončil ve vedoucí gól 0:1. Po půl hodině hry vyzkoušel pozornost domácího gólmana Fendricha z dvaceti metrů Nikovski. O pět minut později se blýskl svým zákrokem Bojčuk, který vychytal střelu Láchy z malého vápna.

V úvodu druhé půle domácí skóre srovnali, kdy Gulajevův krásný centr proměnil na zadní tyči v gól Pavel Moulis 1:1. V následných minutách měl více práce Bojčuk, jenž musel čelit dvěma střelám ze střední vzdálenosti. Nejprve se snažil Peterka. Pak přišla gólová šance Benčíka, který po centru Vlka se snažil prostřelit Bojčuka, ten mu nedal šanci.

Hned z protiútoku udeřili hosté. Fendrich chybně vyběhl na nakopnutý balon a Novotný ho přehodil 1:2. O dvě minuty později zahodil svoji šanci Novotný, který z vápna překopl branku. V závěru utkání zahodil svoji šanci domácí Benčík, když z vyložené šance přestřelil branku.

„Nebylo to nejlepší. Měli jsme vyhrát, je to škoda. Nemůžeme takovými góly prohrávat. Navíc ten povrch, to ani není umělka. To je zmrzlej koberec, parkoviště. Je to jako beton, když odkopáváš, tak to strašně klouže,“ nebyl spokojený nováček ústeckého mužstva Radomír Vlk.

Branky: 51. Moulis 20. Šmidrkal, 72. Novotný. Rozhodčí: Berka, 30 diváků.
Sestava Ústí: Fendrich Vlk, Džuban (46. Valenta), Jablonský, Dvořák (46. Zeman) Lácha, Dragoun (46. Peterka), Martykán (46. Zachariáš), Moulis (65. Benčík) Gulajev, Holek.
Sestava Lípy: Bojčuk Broschinský, Beran, Bohata (46. Štálík), Zulič (56. Jelen) Knobloch (52. Barciaga), Patka, Kučera (72. Kliment), Jordák Nikovski, Šmidrkal (46. Novotný).

Miroslav Dalík