Skvěle vydařenou domácí premiéru v jarní části divizní skupiny C si užili fotbalisté Nového Boru v utkání na přírodním trávníku proti FK Litol.

Novoborští v nových dresech (styl Celtic Glasgow) svého soupeře jednoznačně „přejeli" 5:0.

Nový Bor - Litol 5:0 (2:0)

Domácím se vydařila úvodní patnáctiminutovka, ve které vstřelili důležité dva góly. Nejprve v 10. minutě se s přispěním litolského brankáře prosadil Petr Stromecký, za několik dalších minut chyboval před vlastní šestnáctkou hostující Filip Zikmund, míč se dostal na kopačky Jana Frömmela, který nádhernou střelou, jež skončila v šibenici, zvýšil na 2:0.

Hosté se však z tohoto prvotního šoku vzpamatovali a do přestávky hned několikrát nebezpečně zahrozili. Jenže domácí gólman Daniel Blumentritt pokaždé prokázal své kvality.

Po obrátce byl domácí celek v obraně nadále obezřetný, protože hostující „Sršni" občas hodně nahlas „zabzučeli". Avšak neublížili.

A naopak to byli novoborští „skláři", kteří třemi trefami v podání Halbicha (2x) a Černého tento důležitý zápas pro sebe dokázali definitivně rozhodnout.

Branky: 10. Stromecký Petr, 13. Frömmel Jan, 62. a 84. Halbich David, 66. Černý Jan. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 1:0. Diváků: 95.
FC Nový Bor: Blumentritt - Kubeš (58. Pekař), Šimoník, Frömmel (74. Devátý), Černý, Stromecký (58. Halbich), Mach, Čurgali, Hauer, Janů (76. Hoke), Broschinský. Trenér: Vladimír Jeníček.
FK Litol: Rathouský - Jareš (26. Křivánek), Ježek, Pavelka, Zikmund - T. Mbah, Cáska, Iheanacho Fimbar Osita (81. Arapovič), Baran (46. Veselý) - M. Mbah, Ansuma Musa.