Dokonalý obrat ve druhém poločase českolipského derby mezi Lokomotivou a Stráží p. R. předvedli domácí fotbalisté. Ti po 35 minutách prohrávali 0:2, ale nakonec se z výhry radovali právě oni.

Loko Č. Lípa – Stráž pod R. 3:2 (1:2)

O záchranu usilující hosté zpod Ralska šli do vedení ve 21. minutě z nařízené a záhy proměněné penalty v podání Radima Věcheta, který potrestal zbytečný faul domácího Byrteka ve vlastní šestnáctce – 0:1.

Stráž vycítila, že by si mohla z „bžundy“ nějaký ten bodík odvézt, začala hrát hodně aktivně a po zásluze se dočkala i druhého úspěchu, na kterém měl podíl znovu Radim Věchet. Ten si poradil s váhajícími zadáky Lokomotivy a krásně obstřelil gólmana Makovinyho – 0:2. České Lípě se však ještě do poločasu podařilo snížit Mikysou a v poslední minutě měl na kopačce vyrovnání Šlajs, jehož povedenou jedovku hostující gólman Tománek vytěsnil na rohový kop.

„Když jsme vedli o dvě branky a celý poločas byl v naší režii, říkali jsme si, že by to mohlo být v pohodě, bohužel přišel ten takzvaný gól do šatny, který soupeře povzbudil,“ smutnil sekretář strážského klubu Ladislav Poncar.

Měl pravdu, protože Lokomotiva vstoupila do druhého dějství jako by byla pokropena živou vodou s cílem otočit nepříznivý stav. A povedlo se. Nejprve Souček krásným centrem našel hlavičkujícího Petáka, jenž srovnal na 2:2, a tři minuty před koncem domácí zahrávali standardku, znovu to byl Souček, který tentokrát prostrčil balón na malé vápno, kde stál Rajšner a ten se nemýlil – 3:2.

Po závěrečném hvizdu uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu hostující Olbrych. Za co? „Po skončení utkání hlavnímu rozhodčímu Lopuszynskimu zatleskal asi za to, jak dobře pískal…“ odpověděl L. Poncar a dodal: „Výsledek je pro nás zklamáním, i když je pravda, že nám chybělo několik hráčů základního kádru a v sobotu proti Ruprechticím bude zcela jistě chybět i Olbrych.“

Kouč České Lípy Jiří Barvíř musel být s výsledkem jak jinak než spokojený. „Samozřejmě, proto bych chtěl kluky veřejně pochválit, že i za stavu 0:2 nesložili zbraně a makali až do konce. Je to pro nás důležitá výhra, protože v následujících kolech nás čekají těžcí soupeři, jako Chrastava, Ruprechtice, Bukovany a Dubice,“ vypočítává lodivod Lokomotivy.

Branky: Mikysa, Peták, Rajšner – Věchet R. 2 (1 z PK). Rozhodčí: Lopuszynski. ŽK: 1:4. ČK: Olbrych (Stráž). Diváků: 100.
Lokomotiva: Makoviny – Byrtek, Diart, Šlajs – Horáček, Mikysa, Peták, Souček, Černý, Torba (Matys, Marx). Trenér J. Barvíř.
Stráž: Tománek – Synek, Moravčík, Šindelář, Ďurač – Věchet T., Čonka, Olbrych, Pošva – Věchet R., Roll. Trenér St. Kouřil.

O dalších zápasech I. B třídy ČTĚTE ZDE!