Takový vstup do střetnutí 21. kola fotbalové divize (skupina B) mezi Lovosicemi a Novým Borem si hosté rozhodně nepřáli. Po dvou střelách se už ve čtvrté minutě míč odrazil pro hostitele naštěstí k nepokrytému Hanichovi a ten prokázal cit v zakončení. Ranou napříč celou bránou nedal náhradnímu brankáři Kloudovi šanci úspěšně zakročit (1:0).

Lovosice - Nový Bor 6:0 (4:0)

Autor střely se pochlapil znovu doslova vzápětí. To totiž neskrblil, našel zprava na značce pokutového kopu nabízejícího se Šaldu, který učebnicovým trknutím navýšil účet domácích na 2:0. Aby ono do třetice nevyšumělo do prázdna, byl u toho opět Hanich. Další nezištností pro změnu vybídl ke skórování nabízejícího se Fausta (3:0).

„Nebylo ani tak důležité, že bych mohl trefit hattrick. Daleko podstatnější bylo, že kluci byli v lepším střeleckém postavení než v těch okamžicích já," popsal postupné navyšování skóre hrdina utkání Michal Hanich.

Zdroj: Youtube

Co následovalo po oněch třinácti minutách? Výprodej. Například po dvacítce minut se v rozpětí šedesátky vteřin mohli pochlapit dvakrát Bubeníček, jednou Šraga a Hanich. Chyběla jim přesnost i kousíček nezbytného štěstíčka. Nicméně přestože střelecký prach částečně zvlhnul, Bubeníček se snažil složit reparát. Parádně vypálil z voleje, Kolda reflexivně vyrazil, ale Šraga stál na správném místě (28. min. – 4:0) S nelichotivou pětkou mohl poslat hosty do šatny Obrtlík, ale s otázkou přesnějšího nákopu si v té chvíli neporadil.

Krátce po půli se do té druhé mohl obraz, co se případného navýšení skóre týkalo, podobat úvodu zápasu jako vejce vejci. To by ovšem nesměli mít s novoborskými hráči další pocity „slitování" Bubeníček s Hanichem. Několika dalším možnostem pohnout ukazatelem skóre dali „vale" Obrtlík, Faust, aby všechno konečně napravil ukázkovou ranou z hranice velkého vápna Filip Novotný. Toho poté nenapodobil střídající Egrt, či dorážkou Kolář.

Abychom nebyli vůči poraženým nespravedliví, pak se musel dvakrát předvést v tom nejlepším světle Kloudův protějšek Marek – po střelách Osumany.

„V kabině jsme si slíbili, že si musíme před svými diváky napravit reputaci za podzimní prohru v Novém Boru 3:1, což se klukům bezezbytku povedlo. Zejména v první půlhodině předváděli velmi dobrý fotbal po kombinaci z první. Navíc po náskoku mohl trenér poslat do utkání už v poločase hráče z lavičky," neskrýval svou spokojenost s plným bodovým ziskem prezident ASK Vladislav Větrovec.

Jeho slova podtrhl trenér domácí Karel Zuna slovy: „Jsem rád za to, že jsme utkání zvládli s přehledem a kluci si mohli zahrát s narůstajícím skóre pohodový fotbal."

„Přestože jsme se připravovali na tento zápas opravdu pečlivě, vzadu jsme od prvních minut trestuhodně chybovali a hlavně při standardkách ponechávali soupeři neuvěřitelně dostatek volného prostoru k zakončení," poukázal trefně na chyby v defenzívě svého celku kouč poražených Vladimír Jeníček.

Branky: 4. Hanich, 8. Šalda, 13. Faust, 28. Šraga, 65. F. Novotný, 69. Obrtlík, ŽK: 1:3, rozhodčí: Brda, 150 diváků.
Lovosice: Marek – Šalda (46. Kolář), Obrtlík, Olejník, Bubeníček – Novotný, Šraga (58. Rejman, 64. Egrt), Faust – Stejskal (57. Macháček), Holub – Hanich (64. Svoboda).
Nový Bor: Klouda - Tschakert, Mach, Hauer, Broschinský, Stroemcký, Lebruška, Kubeš, Třešňák, Černý, Osumanu (Szabo, Blumentritt).