Osmatřicetiletý gólman Marek Macek, opora mužstva Sokol Dolní Libchava, se stal v projektu Kopeme za fotbal nejužitečnějším hráčem za měsíc květen, neboť za toto období inkasoval jen tři góly.

„Je to ale zásluha všech, celého mužstva a sehrané obrany, kde začal zase pravidelně hrát Dušan Ješeta. Pravdou je, že pro mě byla letošní jarní část jedna z nejvydařenějších v celé mé hráské kariéře,“ poznamenal Marek Macek.

Libchavští v neděli večer po remíze 1:1 s Kamenicí potvrdili jarní fazónu a dvě kola před koncem si zajistili titul Přeborník českolipského okresu – poprvé v historii klubu! „Vzhledem k tomu, že naše mužstvo má věkový průměr lehce pod čtyřicet let, tak je to opravdu úspěch,“ zdůraznil libchavský brankář.

Samotnou myšlenku projektu Kopeme za fotbal, který podporuje nejoblíbenější hru světa na okresní úrovni, Marek Macek chválí. „Když si představíte, kolik dnes stojí jedna sada dresů, pak takový projekt nejde nazvat jinak, než že se jedná o naprosto skvělou věc, protože pomáhá malým, vesnickým klubům a oddílům, což je v dnešní době dobře!“