Už dlouho se v okresních fotbalových soutěžích na Českolipsku nestalo, aby rozhodčí v jednom utkání rozehrál takový karetní „mariáš".

Přesně to se ale stalo v uplynulém kole přeboru mužů během duelu mezi českolipskou Lokomotivou a Dubnicí (3:2), kdy hlavní arbitr Zbyněk Poppr rozdal neuvěřitelných dvanáct žlutých a čtyři červené karty!

„Hráči obou týmů se od začátku chovali neukázněně, navzájem se provokovali a docházelo ke zbytečným faulům," odpověděl na dotaz Deníku rozhodčí Zbyněk Poppr, jenž na druhou stranu uznal, že hra měla vysokou úroveň.

Až na ty karty…

Vše odstartovala 41. minuta, kdy se do vzájemné strkanice v přerušené hře pustila čtveřice aktérů (dva na každé straně), za což všichni čtyři vyfasovali po jedné žluté. Záhy si pusu otevřel hostující Tomáš Procházka, který pronesl: „To si děláš srandičky! Co to pískáš?"

A tak v poločase vedla Dubnice na žluté kartónky 3:2, ovšem na góly prohrávala 1:2.

Po změně stran byl k vidění kvalitní fotbal, hosté dokázali vyrovnat, jenže za pár minut neudržel nervy na uzdě Marek Závodský. Poté, co byl faulován, zbytečně strčil do soupeře a po 2. ŽK musel předčasně do kabin.

Za tři minuty ho kvůli nevybíravému zákroku následoval již jednou „žlutý" Procházka a Lokomotiva dvojnásobnou přesilovku využila gólem na 3:2.

V závěru panovaly emoce, a tak z hrací plochy byli ještě vykázáni Jan Starý (Loko) a dubnický Jakub Závodský.

Zkušený arbitr Zbyněk Poppr je už léta známý tím, že na hřišti působí autoritářsky, ale nepřipouští jakékoliv porušování fotbalových pravidel, natož urážlivé výpady.

„Za tu dobu, co se fotbalu jako rozhodčí věnuji, se mi stalo pouze čtyřikrát to, že jsem rozdal podobný počet karet, jako teď na Lokomotivě. Předtím to byly červené hlavně za hrubé urážky a zákeřné fauly. Tentokrát se ale jednalo o vyloučení až po druhých napomenutích," svěřil se 52letý sudí.

„Všechny tři červené karty jsme obdrželi oprávněně," přiznal hostující kouč Rudolf Věchet. „Kluci se nad sebou musí zamyslet, jestli takovýmto nedisciplinovaným způsobem týmu pomáhají, nebo mu spíše škodí," zlobil se Věchet.

Českolipský kormidelník Tomáš Kačín po mači konstatoval, že Dubnice hrála hodně nepříjemně a důrazně v osobních soubojích. „Proto jsem rád, že kluci za nerozhodného stavu při takto vyhroceném zápasu nezpanikařili a šli za vítězstvím, které nakonec zaslouženě vybojovali," uvedl Kačín.

Výsledky 4. kola OP

Lokomotiva Česká Lípa - Dubnice 3:2 (2:1)
Branky: 44. a 88. V. Horáček, 43. Česenek - 22. Bradáč, 68. Svítek. Rozhodčí: Poppr German, Jankech. ŽK: Česenek, Starý, Tomášek - J. Závodský, M. Závodský, Procházka, Tschervenka, Svitek. ČK: 90. Starý 73. - M. Závodský, 76. Procházka, 90. J. Závodský (všichni po 2. ŽK). Diváci: 50.
Loko: Podešva - Česenek, Lupoměský (90. Poláček), V. Horáček, Čihák, Kliment, Tomášek, Starý, Pospíšil (90. Ryl), Brejcha (70. Lupšák), France (89. Koštial).
Dubnice: Radošínský - Mařica, Svitek, Tschervenka, Bradáč, Kysela (58. Paulíček), Procházka, Pošva (46. Suske), Lukeš, J. Závodský, M. Závodský.

Sosnová - Stružnice 5:1 (2:1)
Branky: 32. Fulier, 37. Nemeš, 50. Volf , 78. Sokol M. (vlastní), 85. Ondřejka - 27. Koždoň V. Rozhodčí: Folk. Diváků: 70.

Dubá - Horní Police 2:1 (1:0)
Branky: 40. Pavlík, 75. Vokolek - 77. Vágner. Rozhodčí: Řeháček. Diváků: 50.

Dolní Libchava - Jestřebí 0:4 (0:3)
Branky: 10. a 90. Šmejkal, 11. Karas, 43. Kolařík. Rozhodčí: Marek. Diváků: 40. Poppr, ŽK: 4:8, ČK: 1:3. Diváků: 50.

Kravaře - Žandov 2:3 (2:3)
Branky: 4. Suchan, 13. Koutný - 21. Vaníček, 32. Štrupl, 40. Pluhař. Rozhodčí: Mengr, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Dubice - Bukovany 1:3 (0:1)
Branky: 80. Svoboda Lukáš (vlastní) - 25. Samek, 80. a 86. Kýček. Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Zákupy - Svor 2:3 (1:2)
Branky: 13. Dostál, 75. Matušek - 27. Kužel, 39. a 60. Barvíř. Rozhodčí: Marek, ŽK: 2:5, ČK: 2:1. Diváků: 50.