Ještě v loňské sezóně pomáhal Zahrádkám k záchraně v nejvyšší okresní soutěži, tedy v II. třídě. V dalším ročníku však bude Martin Hoštička oblékat dres ambiciózního klubu Doksy B, které se spojily s Jestřebím.

Rezerva Doks začíná s přípravou až 28. července, a tak bude mít Hoštička čas, aby si doléčil zranění, které utrpěl při utkání v Novém Oldřichově.

Vraťme se ještě k loňské sezóně, kdy jsi hrál za Zahrádky. Jak bys zhodnotil uplynulý ročník vzhledem k tomu, že Zahrádky bojovaly o udržení?
Byla to pro mě a pro jiné kluky, kteří přišli na jaře, velká výzva. Jejich současný kádr za podzim uhrál 6 bodů a měl obrovskou ztrátu. Myslím, že se tam sešla výborná parta a každý bod byl urputně vybojovaný a myslím, že nebyla náhoda, že jsme nakonec skončili, jak jsme skončili.

Ze zápasu v Novém Oldřichově sis odnesl zranění. Můžeš konkrétně specifikovat, o jaké zranění se jednalo a jak dlouho jsi byl mimo hru?
Měl jsem natažené vazy v achillovce a u nohy zlomenou nártní kost. Byl to zákrok zezadu, který byl oceněn žlutou kartou a vypadal asi dost nevinně. Mimo jsem byl pak už do konce sezony, zhruba měsíc a půl, takže jsem klukům už pomoct nemohl a vlastně ještě pořád rehabilituji, takže doufám, že novou sezónu stihnu.

Ty jsi po sezoně odešel na hostování ze Zahrádek do Jestřebí. Proč ses rozhodl k tomuto kroku?
Skončilo mi hostování v Zahrádkách, já jsem vlastně pořád hráč Arsenalu. Ačkoliv Zahrádky o mě dál stály, rozhodl jsem se zkusit výzvu v Jestřebí nebo říkejme dnes už Doksy B. Jejich trenér a prezident klubu pan Kolář mě přesvědčil, že zájem má, a to pro mě vždycky bylo důležité. Oba jsme soutěživé typy a chceme hrát výš, než se Jestřebí umístilo letos, proto jsme si plácli.

Ty už jsi naznačil, že se Jestřebí spojilo s Doksy B. Co si o tomto kroku myslíš? Bude to ku prospěchu věci?
Tahle otázka je spíš věc vedení. Jak jsem už na začátku naznačil, příprava nám začíná až 28. července. Takže já osobně přesně nevím, jak to celé bude. Věřím ale, že tam bude spousta výborných fotbalistů a každý se o ten flek bude muset porvat. V tom vidím tu zvláštní motivaci. Základem úspěchu je hlavně udělat kolektiv. Doufám, že ať nás tam bude víc nebo míň, že se to podaří.

Ze začátku sezóny máte poměrný těžký los. Může to být pro vás výhoda, že budete mít zápasy s těžšími soupeři za sebou?
To je pravda, los k nám nebyl zrovna nejmilejší. První čtyři zápasy hrajeme se Skalicí B, potom jedeme do Kamenického Šenova, poté doma Dolní Libchavu, která vlastně obhajuje a následuje kolo v Zákupech. Já věřím, že to zvládneme, s přípravou začínáme později než ostatní týmy a tudíž budeme mít méně času si na sebe všichni zvyknout. Ale tabulka je od nuly a nikoho nesmíme podcenit. Budeme muset jít od zápasu k zápasu a být na 100% připraveni.

S jakým celkovým umístěním by na konci sezony panovala spokojenost?
Ambice jsou vysoké, Jestřebí několikrát po sobě tuto soutěž vyhrálo, takže proč to nezopakovat.

Michal Šandor