Mimoň - Rynoltice 1:2 (0:0)

Rynoltice měly takřka celý zápas pod svou kontrolou, přestože očekávali nápor domácí Jiskry.

„Stejně jako v minulém kole, tak ani teď jsme nehráli v kompletní sestavě. Sice jsme první gól vstřelili my, ale své vedení z úvodu druhého poločasu bohužel neudrželi," řekl Deníku manažer domácího A-týmu Miroslav Feher.

V první půli hostující Kopic měl dvě jasné šance, pak to byl Čeřovský, ale ani on naštěstí neuspěl. Při vstupu do druhé půle hosté zachybovali v rozehrávce, následně nezachytili útok a domácí „šutér" Jan Sutr po centru slavil gól.

Pak Rynoltičtí změnili rozestavení, zjednodušili hru a začali se tlačit více dopředu. Po centru Čeřovského zprava pálil do břevna Kopic, ale od něj skončil míč v brance. V 73. hosté předvedli rychlý útok a po náběhu levonohý Kopic zamířil pravačkou přesně k tyči 1:2. Domácí otevřeli hru, snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak hosté si nejtěsnější náskok pohlídali a odvezli si zpod Ralska tři body.

Branky: 47. Sutr - 67. a 73. Kopic. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 0:2. Diváků: 60.

Další jarní vítězství získal FK Cvikov, který v rámci 16. kola I. A třídy hostil na UMT v Heřmanicích celek Mírové. Ten si odvezl čtyřgólovou prohru.

Cvikov – Mírová 4:0 (1:0)

Prvnímu gólu předcházela pěkná individuální akce Vacka ze 32. minuty. Svěřenec kouče Miroslava Novotného se hezky uvolnil přes dva protihráče a střelou k tyči otevřel skóre.

Další branky Cvikova, který měl jasnou převahu, padaly až po hodině hry. V 62. minutě centroval z pravé strany Kuběj, Vacek míč prodloužil na Pěničku a ten se ve skluzu nemýlil – 2:0. Za chvíli odcentroval z levé strany Knolle, mírovská obrana stačila míč odvrátit, ale jen ke Kubějovi, jenž vrátil balón a Jirák byl nelítostný – 3:0.

Hosté toho směrem dopředu moc neměli a dvě jejich dobré střely kryl gólman Machačný, přičemž druhou střelu vytěsnil na tyč.

Ve druhém zápase po sobě se střelecky prosadil cvikovský stoper Červenka, který po rohovém Tomáše Bobeláka dělovkou pod břevno uzavřel na konečných 4:0.

„Naše vítězství bylo určitě zasloužené. Sice ještě v naší hře děláme hodně zbytečných chyb, ale daří se nám střelecky, což je moc důležité. Těší mě také to, že jsme i další zápas odehráli s nulou. Klukům bych chtěl moc poděkovat za poctivě vybojovaný zápas, který byl i přes tréninkové manko způsobené počasím odehrán ve slušném tempu," nechal se slyšet cvikovský kormidelník Novotný.

„Předvedli jsme tragický výkon. Nemůžeme být spokojeni ani s hrou, ani s výsledkem. Domácí měli navrch, měli víc šancí. My jsme se naproti tomu žádnou výraznější příležitost nebyli schopni vypracovat," litoval hrající trenér SK Mírová Michal Kovář.

Branky: 32. Vacek, 62. Pěnička, 65. Jirák, 89. Červenka. Rozhodčí: Vokřínek. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Další výsledky I. A třídy:

Krásná Studánka - Harrachov 2:1 (1:0)
Branky: 13. T. Hájek, 90. Kahl z pen. - 60. Martin. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 6:4. Diváků: 30

Lomnice - Doubí 3:2 (2:1)
Branky: 24., 53. a 76. z pen. Heřmanský - 6. a 10. Herkner. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Stráž pod Ralskem - Desná odloženo (na 22. dubna od 17.30 hodin).