Do samého závěru zápasu však mohli pomýšlet na bod. Vysoká prohra se totiž zrodila až po dvou gólech těsně před koncem.

„Za stavu 1:2 jsme hráli hop nebo trop. Bohužel jsme si další šanci nevytvořili, naopak jsme inkasovali z rychlých protiútoků. I z tohoto důvodu vypadá výsledek nakonec hrozivě,“ řekl po utkání trenér Michal Šimek.

Jiskra Mimoň – FK Železný Brod 1:4 (0:1)

První poločas mnoho zajímavého nepřinesl. Mimoňští si vypracovali pouze dva náznaky šancí v podobě střel Martina Hanouška (při té slibnější se sám prosadil ve vápně a z velkého úhlu pálil do brankáře hostí) a Brodu se podařilo jen zřídka kdy překonat zodpovědně hrající obranu domácích. „Byli jsme si vědomi síly soupeře, takže jsme vycházeli ze zajištěné obrany,“ podotkl k první půli trenér Šimek. Jeho záměr byl ale po půlhodině hry narušen. Ve 29. minutě se totiž zčistajasna objevil před brankářem Osmančíkem volný Petr Kun a hlavou poslal hosty do vedení.
Po přestávce byl už fotbal pestřejší. Hned v úvodu mohl srovnat vystřídavší Bártl, ale nechal se příliš snadno odstavit od míče jedním z obránců a slabě sklepl míč do náruče brankáře. Na druhé straně hřiště střelec první branky Kun nejprve zahrozil samostatným únikem, který Osmančík zlikvidoval, aby pak v 70. minutě podruhé udeřil - předsunutou nohou usměrnil pod břevno přihrávku Berky – 0:2.

Od této chvíle začala Mimoň hrát „vabank“, čímž se jí otevírala zadní vrátka k rychlým protiútokům Brodu. V 77. minutě se domácím nicméně podařilo vstřelit kontaktní branku. Z otočky doslova na pětníku mířil přesně ke vzdálenější tyči Petr Špaček. „Špaček je hráč, který má schopnost v určitých fázích zápasu něco vymyslet, což se nám dnes potvrdilo, ale bohužel jsme nenavázali druhou brankou,“ podotkl k dílčímu úspěchu svých svěřenců trenér Šimek.

Je pravda, že trefa Špačka Mimoň nabudila k další útočné aktivitě, ale kromě nadějné střely Jeníka z přímého kopu, už další gólové šance nepřišly. V 88. minutě naopak potřetí zaúřadoval na druhé straně brodský kanonýr Kun. Nejstarší muž na hřišti dostal od spoluhráče Hartla naservírovanou přihrávku přímo před prázdnou bránu – 1:3. Zmar Mimoně ještě o minutu později završil přesnou trefou z velkého úhlu Šefr.
„Železný Brod je velice kvalitní soupeř. Myslím si, že bude bojovat o příčky nejvyšší,“ uznal po utkání Michal Šimek sílu nyní druhého celku krajského přeboru. Jiskru čeká v příštím kole zápas v předposledních Vratislavicích.

Branky: 29., 70. a 88. Kun, 89. Šefr – 77. Špaček. Rozhodčí: Mařík – Hanousek, Šubrt. Sestava Mimoně: Osmančík – Mikloda, Heřmánek, Feher, Polák, Steinhübl, Jeník, Kadlec, Hlavička, Šesták, Hanoušek (střídali: 46. Bártl a 75. Špaček). Sestava Ž. Brodu: Voska – Hadač, Kun, Berka, Maryško, Šimek, Hartl, Novotný, Makula, Havrda, Šilhán (střídali: 82. Linka a 88. Šefr). Diváci: 70.