Mimoň – Arsenal Č. Lípa B 2:1 (1:0)

Od prvních minut bylo vidět, že se střetly dva týmy z popředí tabulky. První šance si vytvořila Lípa, nejprve Šíma hledal před brankou Kaňkovského, kterému obránce v poslední chvíli zabránil vystřelit, poslal míč na rohový kop. Poté vyzkoušel pozornost mimoňského gólmana Šíma přízemní střelou z dvaceti metrů.

Domácí poprvé zahrozili v 10. minutě, po centru z pravé strany Šišky musel gólman Chadraba uklidit míč do rukou před nabíhajícím Maixnerem. V následujících minutách měli hosté více ze hry, jenže gólu se nedočkali, i když k tomu měli možnosti. Především to byla střela Opočenského, který z trestného kopu orazítkoval břevno mimoňské branky.

Domácí se snažili o brejkové akce, a tak ve 31. minutě se Steinhubl dostal za českolipskou obranu a svůj nájezd zakončil přehozením vyběhnuvšího gólmana Chadraby – 1:0. Z následného protiútoku mohla Lípa srovnat skóre po hlavičce Vodrážky, jenže mířil těsně vedle tyče. V závěru první půle zahrozili domácí Roubíkem, který poslal míč těsně nad branku z třiceti metrů.

Úvod druhé půle se českolipským hráčům nevydařil, i když se snažili, tak jejich útoky byly bezzubé. Mimoňští více hrozili a dostávali se do šancí. Tak tomu bylo i v 51. minutě, kdy se dostali ve třech do šestnáctky, jenže gólman Chadraba vše vyřešil. Poté musel ještě zlikvidovat centr Šišky od brankové čáry. Lípa zahrozila až v 57. minutě střelou Šímy z osmnácti metrů, která minula těsně pravou tyč.

Dalšího gólu se domácí dočkali po hodině hry, kdy Sutr poslal míč z osmnácti metrů za Chadrabovy záda – 2:0. V té době se českolipští hráči více soustředili na dohady než na hru. Zlepšení hry ze strany českolipské rezervy přišlo asi dvacet minut před koncem, kdy se snažili o vstřelení gólu. Jenže jim chyběla přesnost v zakončení.

Tak tomu bylo i v 85. minutě, kdy Brož nacentroval míč do vápna, kde se k hlavičce dostal Fulier, jenže mířil těsně vedle. Stejně se vedlo i Pickovi při střele z osmnácti metrů. Lípa se gólu dočkala v 96. minutě, kdy Kaňkovský poslal míč z rohového kopu na hlavu Vodrážky, který poslal míč pod břevno – 2:1. V závěru utkání mohl skóre srovnat Pohorský střelou z dvaceti metrů, která šla těsně pod břevno, jenže gólman Michálek míč vytáhl nad branku.

Branky: 31. Steinhubl, 60. Sutr – 86. Vodrážka. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:3.

Česká Lípa: Chadraba – Pohorský, Rataj, Vodrážka, Půlpán (62. Fulier) – Brož, Picek, Opočenský, Šíma (66.Švec) – Žárský (40. Cimpl), Kaňkovský.

Mimoň: Michálek – Krejčík, Feher, Švehla, Polák – Šiška (79.Matušek), Konopiský, Maixner, Sutr (84.Holec) – Steinhubl, Foubík.

Ohlasy po utkání

Českolipský trenér Bohuslav Najman: „Bohužel jsme nevyužili první poločas, kdy jsme hráli a trestuhodně jsme inkasovali. Druhý poločas namísto toho, abychom na ně vlítli, tak jsme měli takovou hluchou dvacetiminutovku a inkasovali další gól. Hrát jsme začali až po dvou vstřelených gólech, to bylo již pozdě. Mimoň asi zvítězila zaslouženě, dala více gólů.“

Mimoňský trenér Michael Šimek: „V mezích možností jsme se na toto utkání celý týden připravovali. Věděli jsme, že to bude těžké utkání a že rozhodne, kdo dá více branek. Zaplať pánu nám se podařilo dát dvě, a tak jsme vyhráli, i když si myslím, že v určitých, především při standardních situacích, byla Lípa o něco málo lepší.“

I. A třída

Velké Hamry – Nová Ves 2:0 (1:0). Jilemnice – Lučany 0:3 (0:2). Bozkov – Stráž. n. N. 2:1 (0:0). Košťálov – Heřmanice 3:1 (1:1). Doksy – Lomnice 2:1 (1:1). Mimoň – Česká Lípa B 2:1 (1:1). Skalice – Hejnice 1:0 (1:0).

1. Doksy  10 7 3 0 24:6  24
2. Mimoň  11 7 1 3 19:16 22
3. Hejnice  10 6 1 3 20:12 19
4. Košťálov  10 5 3 2 25:14 18
5. Č. Lípa B  10 5 2 3 32:17 17
6. Vel. Hamry  10 5 1 4 19:16 16
7. Jilemnice  10 4 1 5 25:25 13
8. Lomnice  11 3 3 5 23:22 12