Vratislavice - Mimoň 0:3 (0:0)

Domácí, kteří přes zimní pauzu výrazně pozměnili, respektive oslabili, svůj hráčský kádr kladli na těžkém terénu odpor hostům až do 70.minuty. Po inkasované brance pak již bylo do konce utkání pouze otázkou, jakým rozdílem Mimoň vyhraje nad odevzdaným soupeřem. Uklidňující branku se podařilo vsítit po precizním rohovém kopu Eichlera Leitnerovi.

Mimoňský stoper přidal v zápase ještě jednu branku po mazácky rozehrané standardce Smoly. Do gólové čtvrthodiny se zapojil také po přesném centru pohotovou tečí Matušek.

Příští týden přivítá Mimoň v domácím prostředí Hejnice, kde bude chtít bezesporu potvrdit úspěšný vstup do jarní části soutěže.

Branky: Leitner 2, Matušek. Rozhodčí: Vydra. Diváků: 50.

Jiskra Mimoň: Michálek Mikloda (30. Slejška), Leitner, Feher, Eichler Matušek (80. Kolda), Konopiský, Šiška, Sutr Smola, Hanoušek. Trenér: Michael Šimek.

(autor: Václav Konopiský)

Cvikov - Frýdlant 1:2 (0:1)

Zklamání z porážky 1:2 od Frýdlantu zavládlo v sobotu navečer ve Cvikově. „Potřebné tři body z domácího utkání jsme nezískali, proto nemohu být spokojen, a to ani s výkonem mužstva,“ sdělil Českolipskému deníku trenér Miroslav Novotný. „S porovnáním s pohárovým utkáním v Hrádku byl náš herní projev těžkopádný a bez nápadu, chyběla lehkost a u některých kluků byla vidět zbytečná nervozita,“ všiml si kouč.

Cvikov inkasoval již v 15. minutě, když hráči vyklidili střed hřiště a Jelínek po třicetimetrovém brejku zakončil přesně. „Ano, střed hřiště. To byl pro nás ten největší problém. Málo jsme zmenšovali hru. Od záložníků Jiráka a Coufala jsem si sliboval více.“

Ve druhé půli se hra domácího mužstva přece jen zlepšila, bohužel v 70. minutě zbytečně fauloval Červenka a Kutílek z trestného kopu trefil horní růžek Machačného brány. Domácím se hned za šest minut sice podařilo snížit zásluhou dorážky Sysla, ale ke kýženému vyrovnání už nedošlo.

„Jsem hodně zklamaný ze ztráty tří bodů. Ale nezbývá nám nic jiného, než poctivě potrénovat a připravit se na další důležitý zápas ve Vratislavicích,“ zdůraznil odhodlaně Miroslav Novotný.

Branky: 76. Sysel - 15. Jelínek, 70. Kutílek. Rozhodčí: Brož, ŽK: 5:1. Diváků: 100.

FK Cvikov: Machačný, Rudínský, Červenka, Urban, Knolle, Jirák, Coufal, Kaiser, Bobelák, Sysel, Kuběj (Teleky, Bednář, Novotný).

Bozkov - Skalice 3:1 (1:0)

Na umělé trávě v Jičíně sehráli bozkovští fotbalisté první utkání sezony. Na cestě za prvním vítězstvím ho navíc podpořil autobus plný fanoušků. Ráz utkání určila už 7. minuta, kdy se Mazánek protáhl k míči a zavěsil. Hosté měli v dalším průběhu více ze hry a svou snahu korunovali po půlhodině, kdy po rohu vyrovnali. Následně mohli jít do vedení, šanci ale nevyužili. Na druhé straně orazítkoval tyč Havel.

Do druhé půle nastoupil Bozkov aktivněji a už po šesti minutách Mazánek poslal svůj tým opět do vedení. V 58. minutě pak novic Makula našel z rohu hlavu Burnuse a Bozkov vedl už o dvě branky. Hosté hrozili zejména ze standardek, ale gól už nevstřelili. Stejně se vedlo i Bozkovu, což mu ale mohlo vadit pramálo, protože tři body zůstaly na jeho straně.

„Ve druhé půli se Bozkov zlepšil, hosty předčil v pohybu a vytvořil si i více brankových příležitostí, proto lze vítězství považovat za zasloužené," podotkl Milan Mayer, asistent trenéra Sokola Bozkov.

Branky: 7. a 51. Mazánek, 58. Burnus – 30. Soukup. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 2:4. Diváků: 70.

Další zápasy I. A třídy:

Doubí - Stráž nad Nisou 2:1 (1:1). Branky: 36. L. Piršel, 86. Martínek 8. Oberreiter z pen. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 4:2, ČK: 80. Vítek 70. Žoček. Diváků: 150.

Hejnice - Lomnice 2:0 (0:0). Branky: 50. M. Malinský, 78. Zoreník. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 3:3. Diváků: 100.

Krásná Studánka - Mírová 1:2 (0:1). Branky: 76. Housa 21. Hejduk, 56. Beneš. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 3:8. Diváků: 100.

Velké Hamry - Jilemnice 3:0 (1:0). Branky: 50. a 56. Vokáček, 2. Hrabánek. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 4:1. Diváků: 90.

Tabulka

I. A třída Libereckého kraje.