Lídrem soutěže stále zůstává Jiskra Mimoň, jež v posledních dvou zápasech nastřílela 15 gólů, aniž by jednou inkasovala. A za zmínku stojí fakt, že její gólman Marek Michálek drží čisté konto už úctyhodných 385 minut!

„Je pravda, že mužstvo se postupně sehrálo, že to zatím šlape,“ usmívá se manažer A-týmu Miroslav Feher. „Důležité je, že má trenér Pavel Vít dost široký hráčský kádr, což tu v loňské sezoně nebylo. A že se tým nemusí spoléhat jen na jednoho či dva střelce. Teď se na našich gólech podílí víc kluků,“ dodává manažer Feher.

Na průběžnou třetí příčku se dotáhly Holany, a to hlavně i díky doslova vydolovanému vítězství 3:2 v Pěnčíně.

„Takový zápas se jen tak často nevidí,“ kroutil hlavou kormidelník Dynama Jiří Barvíř a pokračoval: „První poločas byl z naší strany výborný a zaslouženě jsme ho vyhráli 1:0. Zkraje toho druhého byli vyloučeni dva domácí hráči, a tak to pro nás vypadalo ještě lépe. Jenže opak byl pravdou. Pěnčín vyrovnal z penalty a za tři minuty dal gól na 2:1. A k tomu Franta Porsch neproměnil pokutový kop…“

Holany však dvojnásobnou přesilovku přece jen využily. „Všechny síly jsme vrhli do útoku a v posledních deseti minutách se nám podařilo výsledek otočit. Ale byl to opravdu hodně hektický a dramatický zápas,“ ulevil si kouč Barvíř.

Výhrou nad Stráží nad Nisou si polepšila také českolipská Lokomotiva, které patří sedmá příčka.

Výsledky:

Sokol Pěnčín - Holany 2:3 (0:1)
Branky: 66. Bárta Tomáš (pen.), 69. Jaček Jaroslav - 28. Porsch František, 80. Mikysa Lukáš, 83. Bečvařík Jiří. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 2:5, ČK: 2:0 (52. Škréta Martin, 56. Zdražil Jan). Diváků: 80. Holany: Kluch Hřebřina, Bečvářík David, Porsch, Vacek Jakub, Válek, Jantač, Vacek Ondřej, Bečvařík Jiří, Mikysa, Demeter (Koleňák Libor, Kraus).

Lokomotiva Česká Lípa - Stráž nad Nisou 3:0 (2:0)
Branky: 14. Česenek Viktor (pen.), 36. Piršel Lukáš, 77. Horáček Miroslav. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 1:4, ČK: 0:2 (24. Landa Daniel, 45. Dostál Petr). Diváků: 80. Loko: Fišer Karas, Zlatníček, Beneš , Horáček Miroslav, Piršel, Česenek, Lebduška Petr, Lupoměský, Sedláček, Pospíšil (Lebduška Pavel, Volejník, Husák).

Jablonné - Žandov 1:1 (0:1)
Branky: 50. Čermák Filip - 21. Vodný Karel. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 3:2. Diváků: 60. Jablonné: Holub Zelený Jan, Vajtr, Olbrich, Teleky, Janďura, Pavlas, Čermák, Zelený Vratislav, Kovalev, Hetver (Wágner). Žandov: Košťák Pluhař, Boháč, Džudža, Štrupl, Matějček, Bango, Jánošík, Miko, Vodný, Jánský (Štěpánek).

Hodkovice – Mimoň 0:8
ranky: 16., 35. a 64. Matušek, 28. Sutr, 75. Hřeben, 81. Takáč, 85. Šimon, 89. Semík. Rozhodčí: Kovář, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Rozstání – Doksy B 5:0
Branky: 16. Drbohlav, 29. Kysela, 50. Trapp, 52. vlastní, 80. Jarý. Rozhodčí: Balatka, ŽK: 1:4. Diváků: 80.

Kamenice – Jenišovice 3:4

I. B třída Libereckého kraje.Zdroj: Deník