Starší žáci fotbalového klubu TJ Jiskra Mimoň mají za sebou úspěšnou podzimní část v krajském přeboru, kde jako nováček soutěže skončili na solidní páté příčce.
„Dokázali jsme většinu svých soupeřů překvapit a jsem proto rád, že nehrajeme v této nejvyšší krajské soutěži jen druhé housle,“ hodnotí podzimní část svého družstva trenér Miroslav Zdražil. „Věřím, že na jaře překvapíme ještě víc a že krajský přebor vyhrajeme,“ dodává se smíchem.
Starší žáci Jiskry v minulé sezoně vybojovali postup z I. A třídy a odměnou pro ně bylo soustředění ve slunné Itálii, v letovisku Caorle, kterého se společně s realizačním týmem a s dorostenci zúčastnili.
„I když si kluci museli pobyt zaplatit, byl zájezd jakousi odměmou za jejich celeroční snažení,“ říká Miroslav Zdražil, trenér st. žáků, kteří v uplynulé sezoně vybojovali postup z I. A třídy do KP.
„Soustředění bylo vedle tréninkové náplně orientováno spíše relaxačně, přesto obě věkové kategorie stačily sehrát přátelské utkání se svými italskými vrstevníky,“ vrací se M. Zdražil k týdennímu pobytu na jihu Evropy, kde zmiňované přátelské zápasy st. žáci vyhráli 1:0 a dorostenci remizovali 0:0.
„Naštívili jsme také tréninkové centrum prvoligového Udine, kde hrají dva čeští reprezentanti Zápotočný se Sivokem, a mohli se i podívat na trénink tohoto mužstva. Po jeho skončení se pak kluci z hvězdami Undine, jako je například útočník Di Natale fotili a s úspěšnými českými krajánky si mohli popovídat. Myslím si, že to byl pro všechny velice hezký zážitek,“ doplňuje kouč Miroslav Zdražil, který zároveň dodal: „Touto cestou bych chtěl poděkovat rodičům, klukům, oddílu a hlavně celému kolektivu cestovní kanceláře za vynikající podmínky a sponzoring.“

Další zprávy z regionu najdete zde