21.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Marek

Začátek jara Českému Dubu příliš nevyšel. Z devíti možných bodů získal jen tři. A proto v Mimoni trochu doufali, že tato výsledková mizérie bude pokračovat i u nich. Nestalo se tak.

Mimoň – Č. Dub 0:4 (0:1)

Hráči Martina Pěničky předvedli pěkný útočný fotbal, na který se bylo radost koukat. „Zápas se odehrál v naší režii. Byli jsme o hodně lepší. Porážka 0:4 je pro Mimoň ještě milostivá. V I. poločase jsme měli pět vyložených šancí, ale dali jsme jen jeden gól.“
Podobně viděl zápas i trenér domácích Čeněk Holý. „Jestliže jsem minulý týden v České Lípě řekl, že je výsledek 4:0 nezasloužený, z toho pohledu, že jsme tam krutě prohráli, tak teď je to opět nezasloužené, ale s tím, že je pro nás výsledek 0:4 ještě lichotivý. Hráli jsme jednoznačně s nejlepším týmem soutěže.“
Odpověď na otázku, kdo je nejlepším týmem v Krajském přeboru mohlo dát příští kolo, kdy se Český Dub střetne s Českou Lípou, ale dvanáctibodový náskok českolipských fotbalistů tenhle souboj lehce snižuje.
Vraťme se však k zápasu Mimoň – Český Dub, ve kterém se otevřelo skóre už v 6. minutě, kdy na střelu Bulíře z dvaceti metrů Špaček ani nestačil zareagovat – 0:1.
V dalším průběhu prvého poločasu však mimoňský brankář zabránil dalším pěti nebezpečným šancím soupeře a podržel tak určitou naději na případný dobrý výsledek domácích, který se však nakonec nedostavil.
Mimoň zahrozila jen dvakrát z přímého kopu. V 16. zahrával Eichler standardní situaci, ale hlavička Bártla mířila jen do brankáře. Ve 30. minutě mířil Polák z přímáku jen těsně vedle.
Chvílemi si Jiskra Mimoň vytvořila tlak, kterému však, stejně jako před týdnem v České Lípě, chyběla finální přihrávka.
I ve druhé půli se domácí dostávali do šancí jen díky standardním situacím. V 55. minutě vyskočil Bártl nejvýše na Šestákův roh a jeho hlavička mířila těsně nad.
V 70. přišla školácká chyba jednoho z mimoňských hráčů, když chytil v pokutovém území rukou dres protihráče, který poté upadl. Rozhodčí Šmíd odpískal penaltu, kterou s přehledem proměnil Bernát – 0:2.
O pět minut později se domácí dostali po rohu (jak jinak než ze standardní situace) do šance, ale (opět) Bártl mířil nad.
Hosté postupně zvýšili skóre v 77. (Novák) a 90. minutě (Vávra) – 0:4. A to ještě Mimoň jednou zachránilo břevno, výtečný Hájkův skluz a Eichlerův odkop z brankové čáry.
Sečteno. Podtrženo. Zasloužená výhra Českého Dubu, který se v příští sezoně znovu pokusí o postup do divize. Martin Pěnička už totiž nevěří, že by si Česká Lípa nechala vzít tak luxusní náskok dvanácti bodů.
Mimoň čeká za týden velmi důležitý zápas v Železném Brodě, který je stejně jako Mimoň namočen v sestupovém pásmu a prohrál v tomto kole rovněž 0:4.

Rozhodčí. Šmíd. Diváci: 100. Žl. k.: 1:2.

Mimoň: Špaček – Hájek, Vlk, Feher, Mikloda (62. Sukovatý) – Polák, Scheufler, Šesták, Eichler – Bártl, Kubáň (33. Moučka). Trenér Čeněk Holý.

21.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Požár části objektu Šamalovy chaty na Nové louce.
EXKLUZIVNĚ
14

Plameny vyšlehly na Šámalce. Odnesla to technická část

Kounicův dům je dva roky po ničivém požáru ve stále horším stavu.
4

Jednání o shořelém Kounicově domě pokračují

FOTO, VIDEO: Jsem maloměstský člověk, říká multimilionář Horáček

Ústecký kraj – Podřipskou nemocnici s poliklinikou v Roudnici, Hospic Sv. Štěpána v Litoměřicích nebo Pivovar Monopol v Teplicích. Všechna tato místa navštívil spolu s redaktory Deníku prezidentský kandidát Michal Horáček.

Knižní tipy na víkend

Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Ve spolupráci s Knihkupectvím a atikvariátem Fryč vám přinášíme vybrané knižní tipy. Na své si přijdou příznivci žánru young adult, thrillerů, historických románů a nezapomněli jsme ani na děti.

Podzimním přeborníkem okresu je fotbalová Dubice

Českolipsko – Podzimním mistrem okresního fotbalového přeboru se zaslouženě stal Spartak Dubice. Rozhodlo o tom neúplné závěrečné kolo, v němž Dubičtí porazili domácí Zákupy 3:0.

V iQLANDII se o víkendu budou lovit superbacily

Liberec – Liberecká iQLANDIA si na prodloužený víkend připravila pro své návštěvníky zábavné soutěže a vědecké show.