Mimoňští vezou z Lomnice bod

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ – Mimoňský tým zatím sbírá oproti loňské sezoně v I. A třídě body značně složitě, a tak remíza v zápase v Lomnici je považovaná za úspěch. Skalice bodovala ve Velkých Hamrech, Jablonné zdolalo Frýdlant

14.9.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

Lomnice – Mimoň
2:2 (1:0)

Vzhledem k počtu vytvořených šancí však mohla Mimoň vytěžit určitě víc. První branku vstřelil domácí tým, kdy střelu ze standardní situace Michálek neudržel a po druhé dorážce Bernard prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Hra se v první půli více odehrávala na domácí polovině, ale bez gólového efektu. Vrcholem mimoňského zmaru byla pětiminutovka, ve které nastřelil tyč Steinhübel, ze standardky Foubík břevno, Špaček přestřelil z malého čtverce a hlavou se neprosadil po centru Poláka ani Feher. Zvýšit jednobrankový náskok měli domácí, když po brejkovém ataku jeden z útočníků netrefil odkrytou mimoňskou svatyni.

Do 2. poločasu vstoupili hosté s velkým odhodláním zlepšit nepříznivý průběh, ale čáru přes rozpočet jim udělala situace z 56. minuty. Hostující defenzivě nevyšla ofsajdová past a pro Stehlíka nebyl problém překonat bezmocného Michálka - 2:0. Když už se začalo zdát, že hostům není souzeno vstřelit branku, prosadil se po rohu Foubíka na zadní tyči střelou z úhlu Konopiský - 2:1.

Navíc za minutu lovil lomnický gólman opět míč ze sítě, když se křížnou bombou přesně k tyči trefil Steinhübel. Do konce utkání se za asistence nejistého arbitra Horáčka hrálo oboustranně vabank, ale ke změně žádná z akcí nevedla.

Branky Mimoně: Konopiský, Steinhübel. Rozhodčí: Horáček, ŽK: 2:5, diváků 50. Mimoň: Michálek - Mikloda, Polák, Feher, Konopiský - Novotný, Mykisa (35. Istomín), Foubík , Eichler - Steinhübl, Špaček (Válek, Votápek) Trenér: Michael Šimek.

Frýdlant - Jablonné/Heřmanice 4:5 (2:3)

Frýdlant začal zápas dobře a po trestném kopu se prosadil Závěta. Pak však iniciativu převzali hosté, kteří byli zejména běhavější. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Hetverovi, jenž vyrovnal. Hosté stupňovali tlak a po ofsajdové pozici otočili skóre. Za další tři minuty přišel navíc faul Stejskala ve vápně a z penalty domácí prohrávali 1:3.

Ještě do poločasu naštěstí domácí snížili, když trestný kop vrátil hlavou Lachman na Kutílka - 2:3. V úvodu druhé půle Frýdlant zlepšil hru a nepustil hosty do tlaku. Bohužel jeho iniciativa skončila jednou na tyči. V době, kdy se zdálo, že domácí srovnají, přišel faul Lachmana, který byl vyloučen, a navíc se kopala penalta - 2:4.

Frýdlant bojoval a za faul na Šindlera využil nařízenou penaltu Kutílek. Všechny čtyři góly ve II. půli byly dosaženy po standardních situacích. Za pár minut přidali hosté po signálu z trestného kopu pátý úspěch a po dvou minutách domácí Šindler z trestného kopu propálil vše. Frýdlant i v deseti finišoval, ale skóre již nezměnil.

Branky: 45. a 83. z pen. Kutílek, 5. Závěta, 87. Šindler - 19. Hetver, 37. Stehlík, 40. R. Věchet z pen., 76. L. Věchet z pen., 85. Ptáček. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:2, ČK: 76. Lachman (F). Diváků: 150.

Velké Hamry – Skalice 0:2 (0:1)

Začátek zápasu byl opatrný a domácí fotbalisté se horko těžko dostávali do šancí. Nejdůležitější moment prvního poločasu přišel už v 11. minutě. Hamry ztratily míč na středu hřiště a nestačily pokrýt levou stranu, čímž dostal hodně prostoru Tomáš Pícha a tváří v tvář Mičkovi vypálil z okolí penalty a nedal domácímu brankáři šanci, i když si na míč nejspíš sáhl.

Před koncem poločasu měl šanci na vyrovnání Lukáš Pešat. Prousek mu sklepl míč ve vápně do slibné pozice, ale Pešat v dobré šanci levačkou bránu netrefil o pár decimetrů, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Hamry vlétly do druhé pětačtyřicetiminutovky odhodlaně s jasným cílem alespoň vyrovnat. Snaha však vyvrcholila jen v územní převahu a sérii rohových kopů, které končily na hlavách dobře fungujících obránců Skalice. Zhruba v 55. minutě se ocitly Hamry ve vyložené šanci. Po skrumáži před hostujícím gólmanem nedokázala čtveřice hráčů uklidit neposedný míč do branky a skončil vysoko nad.

Pak ale přišla rána pod pás nejen pro domácí hráče, ale především fanoušky. Brankář David Miček dostal přihrávku od spoluhráče a dotírajícímu Nevrlému chtěl udělat kličku po vzoru Petra Čecha. Jenže se ošálení minulo účinkem, Miček upadl a přes veškerou další snahu o chycení míče jej Nevrlý dokázal dopravit do sítě – 0:2, což byla poslední rána pro Hamry.

„Jsem si jistý, že kdyby nepřišla druhá branka po chybě, tak bychom dokázali vyrovnat,“ litoval chyby trenér domácích Vladimír Mařas.

Branky: 11. Pícha, 65. Nevrlý. Rozhodčí: Salač, ŽK: 4:1. Diváků: 50.

I. A třída

Další zápasy: Velké Hamry – Skalice 0:2 (0:1) Branky: 11. Pícha, 65. Nevrlý. Rozhodčí: Salač, ŽK: 4:1. Diváků: 50.
Frýdlant - Jablonné/Heřmanice 4:5 (2:3). Branky: 45. a 83. z pen. Kutílek, 5. Závěta, 87. Šindler - 19. Hetver, 37. Stehlík, 40. R. Věchet z pen., 76. L. Věchet z pen., 85. Ptáček. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 2:2, ČK: 76. Lachman (F). Diváků: 150.
Košťálov - Doubí 2:0 (1:0). Branky: 45. Zboroň, 76. Cerman. Rozhodčí: Karel, ŽK: 1:4. Diváků: 60.
Vratislavice - Stráž n. N. 0:2 (0:0). Branky: 55. Žák, 83. Lode. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 3:2. Diváků: 200.
Jilemnice - Bozkov 0:1 (0:0). Branka: 70. Kubáň. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 2:1. Diváků: 60.
Doksy - Nová Ves 6:1 (3:0). Branky: 33., 43., 44. 79. a 89. Doležel, 91. Horčík - 66. Svoboda z pen. Rozhodčí: Bým, ŽK: 2:3. ČK: Svoboda (NV). Diváků: 185. O ZÁPASE DOKS ČTĚTE ZDE

14.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace průtahu. Projekt by významně pomohl snížit dopravní zatížení centra města. Část obyvatel Mimoně ale záměr odmítá.

Občané Mimoně dali v referendu průtahu městem jasné NE

Politolog Jan Kubáček.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Praha – Dvě třetiny nedělního zápasu v rámci 9. kola florbalové Tipsport Superligy drželi hráči České Lípy s jedním z dalších favoritů nejvyšší mužské soutěže nadějný výsledek.