Právě skončený fotbalový ročník sezony 2009 - 2010 přinesl obrovský úspěch do města Jablonné v Podještědí. V tomto malebném městečku pod Ještědem se dala před dvěma roky dohromady dvojice bývalých fotbalistů, která za podpory svých rodin a známých začala vést fotbalový klub při základní škole (SK ZŠ).

Oddíl zatím pracuje na fotbalové mapě pouze s mládežnickými kategoriemi, přesto v tomto roce slaví dva úspěchy v okresních soutěžích českolipského okresu. „Podařilo se nám zúročit dvouletou tréninkovou činnost. Sešla se zde skvělá parta mladých talentů, kteří měli od začátku vysoké cíle, a to hrát v popředí tabulky, což se podařilo,“ usmívá se hlavní lodivod Marek Holub.

A zde jsou důkazy: v kategorii starších přípravek neměl jablonský klub konkurenci. S přehledem vyhrál celou soutěž, čímž získal titul Okresní přeborník. „Naši mladíčci pod mým vedením zvítězili naprosto zaslouženě, navíc někteří z této kategorie se již uplatňovali i v kategorii mladších žáků,“ podotkl kouč Pavel Ryšavý.

Druhým letošním úspěchem pro SK ZŠ Jablonné bylo prvenství v okresní soutěži mladších žáků (7+1), kde sváděli jablonští hráči souboj o prvenství do posledního kola s týmem Zákup.

V závěrečném dějství fotbalisté Jablonného vyhráli ve Skalici gólem z poslední minuty a po zásluze slavili cenný primát. To vše pod vedením trenéra Marka Holuba a asistenta Františka Jahody. „S trochou nadsázky se dá říci, že nejlepší mládežnický fotbal na okresní úrovni se hraje u nás v Jablonném,“ směje se Marek Holub.

Dále s vážnou tváří zdůrazňuje: „Za úspěchy našeho klubu stojí tvrdá práce a velmi dobrá spolupráce se Základní školou Jablonné. Nyní věříme, že se po této úspěšné sezoně najdou další fotbalové naděje, a to nejen v našem městě, ale i jeho okolí, a že přijdou mezi nás, do našeho krásného sportovního areálu, kde zkusí štěstí a propadnou krásné hře nazvané fotbal.“