V duelu o první místo se utkaly pražské celky Motorlet a Admira, úspěšnější byla nakonec Admira, která zvítězila 3:0. Pořadatelem kvalitně obsazeného turnaje byla TJ Lokomotiva Česká Lípa.

Dvě skupiny, 10 účastníků a kluby zvučného jména i místní nadšenci. Tak bychom mohli stručně pojmenovat turnaj mladých fotbalistů. Celý plán sice trochu narušila neúčast FAŠV Varnsdorf, ale boj ve skupinách probíhal i tak průběžně dle harmonogramu.

Skupinu A (Teplice, Jičín, Admira Praha, Arsenal Česká Lípa a Forward One Děčín) suverénně ovládla Admira, ve skupině B (Žandov, Baník Most, Motorlet, Loko Česká Lípa) Žandovští úspěšně vzdorovali zvučným jménům, pokaždé dokonce vedli, bohužel vždy těsně před koncem inkasovali.

S pražským Motorletem Žandov remizoval 1:1, gól vstřelil Adam Černý. Ve druhém zápase s Baníkem Most Žandov vedl už 2:0, když se Mostečtí dlouho nemohli prosadit proti výbornému Jakubovi Šmídovi v brance. Vedení však Žandov neuhájil a opět remizoval - 2:2. Branky stříleli Denis Pajkrt a David Zadražil. Poslední zápas ve skupině s českolipskou Lokomotivou stál Žandov hodně nervů.

Celý zápas se sice odehrával na polovině „domácích“, ale na gól se dlouho čekalo. V dresu statečných obránců bojovala i jediná dívenka na turnaji! Teprve branka Matěje Kurjaka sklidnila hru Žandova, další góly přidali David Zadražil a Robert Chochola. Vítězství 3:0 a druhé místo ve skupině tak Žandovu přineslo možnost bojovat o medaile.

V boji o 3. místo sebevědomé Teplice vedly 1:0, okresní kluci z Českolipska ale sáhli na dno svých sil a při jednom z posledních útoků tvrdou střelou vyrovnal opět David Zadražil. Remíza 1:1 tak znamenala penaltový rozstřel. A protože všichni tři Žandovští svůj kop perfektně proměnili, patřilo konečné 3. místo „amatérům“ ze Žandova.

Po vítězství na turnaji v České Lípě (za Žandovem skončil domácí Arsenal i hosté z Jablonce nad Nisou či Děčína) je to tak další úspěch mladých fotbalistů ze Žandova pod vedením trenéra Václava Trégra a asistenta Ivana Bílka.

Zároveň se v Žandově dokončuje ve spolupráci s městem koncepce rozvoje celého fotbalového areálu, kde by kromě stávající A hrací plochy mělo být i plnohodnotné B hřiště s umělým povrchem a víceúčelová sportovní hala včetně nových kabin a dalšího zázemí. První 3D vizualizaci budoucího areálu by měli spatřit účastníci slavnostního fotbalového plesu, který se po mnoha letech koná 5. března v místní Koruně.

V Žandově se tak možná rodí nová fotbalová éra …