V sobotu se v České Lípě uskutečnil 1. ročník Klášter Cupu v plážovém fotbale. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, které hrály dvoukolově každý s každým. Vítězem se nakonec stal tým All star. Pořadatele turnaje Ondřeje Dicka jsme požádali o krátký rozhovor.

Kdy vás napadlo, že by jste mohl uspořádat takovýto turnaj?
Ta myšlenka uspořádat turnaj v plážovém fotbalu mě chytla už loňský rok, ale uskutečnit se mi to povedlo až letos. Myslím si, že v době fotbalových letních prázdnin je na okrese spousta turnajů v malé kopané, ale v beach fotbale ne.

Co bylo nejtěžší při přípravě?
Lehké to určitě nebylo, jelikož jsem si nebyl jistý, zda bude o takový turnaj zájem. Ale šel jsem do toho, aniž bych si připouštěl, že to neklapne.
Nejhorší bylo sehnat partnera-sponzora, kterého jsem našel v pivovaru Klášter.

Jak jste nakonec spokojen s průběhem turnaje?
Měl jsem přihlášených celkem šest mužstev, ale nakonec dorazily pouze čtyři týmy. Tak jsme hráli dvoukolově každý s každým. Musím smeknout před všemi zúčastněnými hráči za jejich výkony. Neni to sranda v tom písku, někteří si určitě sáhli na dno svých sil.

Mělo by se do příštího ročníku něco změnit? Termín, systém, atd.?
Věřim, že příští rok se o této akci dozví širší veřejnost a sejdeme se ve dvakrát tak většim počtu.

Jak jste spokojen se svým výkonem?
Můj výkon..nevim, zda by se dal hodnotit. Ale vzhledem k tomu, že už tři roky nehraji ze zdravotních důvodů aktivně fotbal, tak jsem byl rád, že jsem to ve zdraví přežil nejen já, ale i ostatní.

Výsledky.

Pořadí

1. All StarsL
2. Gruzínci
3. ČT 4
4. Shark

Alex Neugebauer