Trávníky s umělým povrchem v Novém Boru a Mimoni využívá řada mužstev pro přípravu na jarní fotbalovou sezonu.
V uplynulých dnech se na skvěle upravené umělce ve městě sklářů utkaly Doksy s Višňovou a Nový Bor s Mimoní.

Doksy – Višňová 2:3 (1:1)

Lídr krajské I. A třídy z Doks nebyl v duelu s účastníkem KP horším týmem, naopak svého soupeře chvílemi přehrával. „Zejména v závěru utkání jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, se kterými si bohužel Svatý a následně i Horčík gólově neporadili,“ hodnotil další přípravný test dokský trenér Milan Bubla, jemuž v sestavě chyběli Kadlec, Hanoušek, Semík a Cenger. „Na druhou stranu jsme i tentokrát inkasovali velmi laciné a zbytečné branky, které částečně vyplynuly z malých zkušeností a nedůrazu některých našich hráčů. “

Trenér Bubla si však myslí, že vzhledem ke špatným tréninkovým podmínkám (plochy jsou v Doksech naprosto nevyhovující), předvádí jeho mužstvo pohledný fotbal.

„Určitě musíme zapracovat na důrazu v osobních soubojích, což je asi zatím naše největší bolest, a také na rychlejším a důraznějším přechodu do útočné fáze,“ ví lodivod a dodává: „V neposlední řadě se musíme více zaměřit i na psychiku hráčů, neboť si myslím, že se kluci nedokáží stoprocentně soustředit jen na fotbal, a právě proto zbytečně inkasujeme.“

Branky Doks: Jurčík, Horčík.
Sestava: Valeš (46. Řezáč) - Vaňátko Michal, Jeník, Kolařík, Zajkr (46. Vaňátko Martin) - Horčík, Švec, Volf (46. Svatý), Jurčík - Vágner (75. Zajkr), Zoubek.

Dva zápasy během tří dnů odehráli fotbalisté Mimoně. Nejprve v domácím prostředí porazili Skalici 3:0 a v úterý uhráli cennou remízu s domácím Novým Borem.

Mimoň – Skalice 3:0 (3:0)

Skóre rychlého a pohledného zápasu otevřel už ve 4. minutě Milan Soukup. „Příležitosti měly oba celky, ale my jsme byli v koncovce produktivnější,“ konstatoval vedoucí mimoňského mužstva Pavel Novák. Druhou branku přidal ve 29. minutě po rohovém kopu Soukupa hlavičkující Šiška a podobu poločasového výsledku zařídil opět Soukup.

Také druhá část zápasového dějství se odehrála oboustranně velmi aktivně, ale gólový efekt to nepřineslo. „Z mého pohledu i podle názoru trenéra Šimka se fotbal divákům musel líbit,“ doplnil Novák.

Sestava Mimoně: Slavík – Šiška (Krejčík), Polák, Feher, Maslen (Mikloda) – Sutr, Hemmer (Matušek), Konopiský (Vocásek), Eichler – Soukup (Maixner), Špaček.

Nový Bor – Mimoň 4:4 (1:1)

„I když ještě řada hráčů základního kádru kvůli onemocnění chyběla, nahradili je další dorostenci, a musím říct, že úspěšně,“ chválil výkon N. Boru sekretář Jiří Obrovský. Úvodní gól padl po hlavičce Baťky z 8. minuty. Na konci I. půle měla Jiskra více ze hry a zaslouženě srovnala. Po pauze se prosadil domácí Třešňák, ale za pár minut srovnal krok Šiška – 2:2. Mimoň pak využila hrubku novoborské obrany a Soukup otočil stav na 2:3.

Střelecké hody pokračovaly, když v 70. minutě zamířil přesně k tyči Smeták (3:3) a za chvíli zavelel k obratu Třešňák – 4:3. Svěřenci trenéra Šimka se ale nevzdávali a v samotném závěru na konečných 4:4 vyrovnal mimoňský Špaček.

Odveta se hraje 17. února od 17.30 v Mimoni, ještě předtím (sobota 13. 2.) Nový Bor hostí od 11 hodin celek Turnova.

Sestava N. Boru: D. Blumentritt (Tománek) - Kořínek, Bláha, Holeščák, Baťka - Stejskal, Demke, Kubeš, Smeták,Vomáčka - Třešňák, Kazan.