Naposledy svěřenci trenéra Jiřího Ješety nestačili doma na Rumburk, s kterým prohráli 1:4. Nicméně českolipský lodivod věří, že tým svou sílu má. „V mužstvu je určitě potenciál," je přesvědčen kouč Ješeta.

Českolipští fotbalisté odehráli tři přípravná utkání, z nichž jedno vyhráli a dvě prohráli. „Zápasy ukázaly, že se mančaft dává postupně dohromady. Zatím ovšem nemá tu kvalitu, jakou by měl mít. Budeme muset hodně pracovat na tom, abychom se dostali na úroveň průměrného týmu v krajském přeboru, protože momentálně naše výkonnost není ideální. Možná je to i v hlavách hráčů, že si nevěří. Navíc jsme odehráli jen tři zápasy, což je málo. Kádr je čtrnáct dní pohromadě, což je také málo, protože každý z hráčů hrál někde jinde, kde byli zvyklí na jinou taktiku a další faktory. V mužstvu je určitě potenciál, fotbalově je na tom docela dobře, ale musí si to nejprve všechno sednout," uvedl po přípravném duelu s Rumburkem trenér Jiří Ješeta.

„Fotbalisté jako Půlpán nebo Müller by zde měli zůstat. Kluci, kteří nastoupili proti Rumburku, by měli hrát i v mistrovských zápasech na podzim. Možná, že ještě odehrajeme jedno přípravné střetnutí v úterý, kde vyzkoušíme další hráče," dodal Ješeta.

Otázkou zůstává, kdo bude u Ploučnice zastávat roli náhradního brankáře.

„Druhého gólmana samozřejmě sháníme. Košťák se po jednom klání rozhodl, že tady nechce pokračovat. Je to jeho rozhodnutí, které musíme respektovat. Uvidíme, jestli se nám podaří sehnat někoho z vlastních řad."

Měl jste možnost dříve sledovat krajský přebor?

„Právě, že moc ne. I pro mě je to tedy neznámá. Vzhledem k tomu, že se tady hrála třetí liga, tak jsem ani neměl možnost ho sledovat, protože nebyl čas jezdit někde po okrese. Necháme se tedy překvapit," říká českolipský lodivod.

„Chtěli bychom odehrát ještě jedno přátelské utkání v úterý. Jméno soupeře zatím neznáme. Jde o to ještě vyzkoušet hráče. Nejde samozřejmě tolik o výsledky, ale aby si kluci zahráli. Porážka s Rumburkem jim na sebevědomí moc nepřidá, ale smyslem těchto zápasů je, aby si všechno sedlo," uzavřel kouč Ješeta.

Michal Šandor