Tentokrát se na mimoňské umělce sešlo celkem 14 týmů, které byly na úvod rozlosovány do dvou skupin, z nichž si první čtyři mužstva zajistila účast ve vyřazovacím play-off. I v letošním ročníku došlo během svátečního dne k zajímavým a divácky atraktivním duelům na třech zkrácených hřištích fotbalové umělky.

Dovršit vítězný hattrick se nakonec povedlo českolipské Vagónce, která na mimoňském vánočním turnaji vyhrála potřetí v řadě. Tým složený z převážně bývalých hráčů českolipské Vagónky, porazil ve finále další českolipský tým Disco Prdel.

Do semifinále se vedle F.A. Demons probilo také jediné domácí mužstvo, Bohemka, tradiční veteránská parta příznivců oblíbeného pražského klubu.

Ve skupině A získal nejvíce bodů policejní celek Ivánku, kamaráde, který si však ve čtvrtfinále vylámal zuby na týmu Disco Prdel.

Stejný osud potkal vítěze nabité skupiny B, Liberec. Liberečtí vypadli po penaltovém rozstřelu s F.A. Demons taktéž ve čtvrtfinále a museli se s turnajem rozloučit, a to i přesto, že neprohráli ani jeden zápas v normální hrací době.

Vagónka si v dalším čtvrtfinálovém utkání poradila bez větších potíží se Spartou, a tak nejnapínavější čtvrtfinálový mač se odehrál mezi domácími Kunďáky a Bohemkou.

Právě Bohemka nakonec překvapivě uspěla i díky výstavní trefě z voleje v podání Martina Heindörfera, která byla nakonec těsně vyhlášena jako nejhezčí branka turnaje před další výstavní bombou do šibenice Petra Špačka, brankáře Kunďáků.

Statistiky z Mimoňského kapra 2011

Pořadí ve skupinách a výsledky:

Skupina A: 1. Ivánku, kamaráde 16 bodů, 2. Sparta 13, 3. Bohemka 10, 4. F.A.Demons 10, 5. Zdeno boys 8, 6. Brsaco 1, 7. Bulldog team 1.

Skupina B: 1. Liberec 14, 2. Kunďáci 13, 3. Vagónka 11, 4. Disco Prdel, 5. Nottingham 7, 6. B.O.bíci 3, 7. Bráník 0.

Čtvrtfinále: Disco Prdel - Ivánku, kamaráde 5:1, Bohemka - Kunďáci 3:2, Vagónka - Sparta 7:2, F.A. Demons - Liberec 4:3 (p).

Semifinále: Disco Prdel - Bohemka 3:1, Vagónka - F.A. Demons 3:1

Finále: Vagónka - Disco Prdel 4:1.

Sestavy semifinalistů:
Vagónka Č. Lípa: zleva nahoře David Fikejz, Pavel Myšák, Martin Vidner, Josef Táborský, dolní řada: David Hubáček, Petr Musílek.
Disco Prdel Č. Lípa: Hlavinka, Sysel, Lebduška, Nevrlý, Fišer, Bednář, Sinkovskij, Zach.
Bohemka: Votava, Vít, Konopiský, Heindörfer, Jindra, Formánek, Novák, Foubík.
F.A. Demons: Michálek, Soukup, Brož, Vodrážka, Švec, Kaňkovský.

Václav Konopiský