Měsíc před začátkem další sezony se fotbalisté Cvikova sešli tento týden k prvnímu tréninku. „Velké změny v kádru nechystáme, budu rád, když budou všichni pokračovat a absolvují podstatnou část letní přípravy, protože je krátká," říká v rozhovoru pro Deník trenér Miroslav Novotný, jehož svěřenci v uplynulé sezoně vybojovali v krajské I. A třídě sedmé místo.

Je umístění Cvikova v uplynulé sezoně podle vás adekvátní nebo mělo mužstvo na víc?

Umístění A mužstva v konečné tabulce bylo slušné a asi jsme nezklamali. Myslím ale, že jsme mohli nasbírat o nějaký ten bodíček více. Bohužel se nám však stále měnila sestava a kádr nebyl tak široký, abychom mohli chybějící hráče plnohodnotně nahradit. Také jsme často doplňovali B mužstvo, které hrálo na postup. Zklamaný jsem tedy nebyl, ale jásat nadšením jsem také nemohl, kdybychom se scházeli vždy všichni, tak to mohlo být lepší. Ale na kdyby se nehraje žádný sport.

Jaká utkání na jaře se po herní stránce z vašeho pohledu opravdu vydařila, a která vás naopak vyloženě zklamala?

Začátek jara, kdy jsme měli ještě natrénováno a absolvovali slušnou zimní přípravu s dobrými výsledky i hrou, byl výborný. Ale bohužel nám tato forma, a to především kvůli upadající tréninkové morálce nevydržela a jak se blížil závěr jara, naše výkonnost klesala. Jediným opravdu nepovedeným zápasem bylo dubnové utkání v Rynolticích (6:0).

Kdo byl v týmu největším tahounem?

Těžko říci, protože jsme často míchali sestavou podle toho, kdo byl zrovna k dispozici. Nikdo výrazně nevyčníval, ale vždy mužstvu hodně pomohlo, když hrál Tomáš Bobelák, který kvůli povinnostem u přípravky nemohl vždy nastoupit. Naopak bylo hodně znát, když chyběl v sestavě Eda Coufal a jeho pohyb a bojovnost, což se nejvíce projevilo v závěru jara, kdy chyběl pro zranění. Jinak ostatní hráči měli svá dobrá i špatná utkání.

Kdy odstartujete letní přípravu? S jakými soupeři do startu mistrovských utkání změříte síly?

Trénovat jsme začali v úterý v domácích podmínkách. Odehrajeme postupně tři přátelská utkání. První zápas odehrajeme proti Višňové příští sobotu od 11 hodin ve Cvikově. Následující sobotu nastoupíme od 17 hodin proti České Lípě také doma a poslední utkání máme v plánu rovněž na domácím hřišti, kdy 8. srpna změříme síly s týmem Doks.