Turnaj uspořádalo občanské sdružení Asociace Amatérských Sportovců Českolipska (AASČ) ve Sportovním areálu Emila Zátopka. Obě kategorie ovládly týmy Varnsdorfu.

V hlavní soutěži hrála mužstva ve dvou skupinách, ze kterých se postupovalo do čtvrtfinále. Už v něm se letos poroučel Cvrk Team, který třikrát během posledních čtyř let obsadil nejvyšší příčku.

V prvním semifinále si JK Trans Varnsdorf poradil s Prádelnou 4:2 a ve druhém Dream Team podlehl FC Jestřebí 0:1. V dramatickém penaltovém rozstřelu o třetí místo Dream Team porazil Prádelnu 6:5.

Ve finálové bitvě měli brankáři navrch nad útočníky a likvidovali i ty nejslibnější šance, a tak zápas skončil bez branek a znovu se kopaly penalty. V nich byl nakonec šťastnější Varnsdorf, zvítězil 3:2 a dočkal se svého premiérového vítězství na Šajtli. Nejlepším střelcem se stal jeho hráč Jaroslav Beránek se sedmi brankami.

Ve veteránské části turnaje se opakovalo loňské finále, neboť do něj znovu postoupily týmy JK Trans Varnsdorf seniors a Svárovští draci z České Lípy.

Třebaže výsledek 4:1 pro Varnsdorf vypadá poměrně jednoznačně, českolipští fotbalisté kladli po většinu utkání tuhý odpor a skóre se zlomilo až v závěru. Také ve veteránské soutěži získal cenu pro nejlepšího střelce hráč vítězného mužstva, Tomáš Skotnica s dvanácti góly.

Na zákupském hřišti bylo během slunečné soboty k vidění třicet zápasů, ve kterých padlo 103 branek.

Osmnáctý ročník, jímž turnaj vstoupí do pomyslné dospělosti, se uskuteční příští rok opět na začátku července. Přihlašovací formulář bude k dispozici online na webu AASČ www.aasc.cz/sajtle/.

Michal Prokop