Po třinácti letech se na místo hlavního kouče fotbalistů FK Stráž pod Ralskem (I. B třída) vrací trenér Rudolf Věchet. „Dohodli jsme se v pondělí dopoledne na jeden rok. A já už se na trenérskou práci, tady doma ve Stráži, moc těším,“ řekl Deníku Věchet.

Po včerejším oslovení prezidenta FK Stráž Davida Kulhánka, kterého jsme požádali o potvrzení informace, nebyla tato záležitost zase až tolik jasná. „Ruda Věchet je skutečně hlavní adept na funkci kouče našeho mužstva pro příští sezonu. Ale definitivní rozhodnutí padne až dnes navečer. Víc vám k tomu řeknu kolem osmnácté hodiny. V tu dobu mi pak klidně zavolejte,“ prohlásil prezident Kulhánek.

Slovo dalo slovo, a tak jsme včera po 18. hodině Davidu Kulhánkovi zavolali. „Ano, mohu potvrdit, že novým trenérem mužstva se stal Rudolf Věchet. O jeho angažování rozhodlo především to, že má k našemu klubu vztah, dlouhá léta tu aktivně hrál i trénoval, má trenérské zkušenosti z krajských soutěží a ve Stráži léta bydlí, řadu hráčů osobně zná, což je rovněž důležité,“ uvedl Kulhánek.

„Za tuhle nabídku jsem moc rád. Pravda je, že nějaké náznaky, že bych měl strážský tým převzít už dříve, byly po podzimní části, kdy se mužstvo pouze s pouhými pěti body málem odsoudilo k jistému sestupu. Snad každý pochopí, že za takové situace bych jako trenér nerad dával hlavu na špalek. Záchrana se naštěstí podařila, což je krásné. Ještě nikdy v životě jsem v jednom mužstvu netrénoval své dva syny, Tomáše a Radima. Ale ať si ani jeden z nich nemyslí, že i když jsem jejich táta, že budou mít místo v základní sestavě jisté,“ zdůraznil Rudolf Věchet, jenž během uplynulých třinácti let koučoval Heřmanice, rezervu Č. Lípy a Cvikov.

„Udrželi jsme se díky skvělé práci Standy Kouřila a jeho hrajícího asistenta Pavla Valeše. Oba si zaslouží veřejnou pochvalu a poděkování za to, že k podzimním pěti bodům jich na jaře získali třiadvacet,“ konstatoval sekretář Ladislav Poncar.

První trénink zahájí fotbalisté FK Stráž pod taktovkou Rudolfa Věcheta ve středu 13. července.