Dopoledne od 10.30 se na umělé trávě v Novém Boru představí rezerva Teplic, českolipský Arsenal nastoupí od 15 hodin v Lomu proti domácímu FK Litvínov.

Novoborští se v posledních dvou mistrovských kolech trápili hlavně střelecky. Doma prohráli 0:3 s Mostem B a před týdnem podlehli domácí Toužimi 0:1.
„Místo toho, abychom v Toužimi dali nejméně dva góly, tak v závěru po vlastní chybě zbytečně inkasujeme,“ vrací se k zápasu manažer mužstva Jiří Obrovský mladší a k dnešnímu duelem říká: „Až na zraněného Novotného a Baťku bychom měli být kompletní. Chceme získat tři body!“

Do sestavy Nového Boru nebude moci být zařazen Ali Osumanu, neboť souhlas z libyjského svazu, kde Osumanu na podzim hrál, na ČMFS do Prahy stále ještě nedorazil. „Ali by nám zcela určitě střelecky pomohl, jenže bohužel, a tak zatím pouze čekáme,“ podotkl Obrovský.

Dobrou posilou pro tým je podle něj hráč Kovařík, který přišel ze sousední České Lípy. „Už minulý týden se uvedl jako tahoun mužstva. Ještě kdyby se mu tak povedlo prolomit střeleckou smůlu. Klidně už teď proti Teplicím,“ přeji si Jiří Obrovský mladší.

Vypraví autobus s fanoušky

Lídr tabulky, Arsenal Česká Lípa, odjíždí půl hodiny před polednem na sever Čech. Hodinu nato se za hráči vypraví autobus s fanoušky. „Před dvěma týdny v Děčíně byli perfektní, proto si sami hráči přáli a prosili, abychom zájezd pro diváky znovu zorganizovali,“ přiznává sportovní manažer Arsenalu Roman Hejna.

Po dvou výhrách je podle něj atmosféra v mužstvu výborná. „Pozitivní na tom je, že všichni hráči chtějí hrát, že se chtějí podílet na vítězném tažení, které bude, pevně doufám, pokračovat.“ V týdnu mužstvo dokonce trénovalo na škvárovém hřišti, protože travnaté plochy na stadionu u Ploučnice byly pod vodou. „Musím ale kluky pochválit, že i přesto vzali tréninky naprosto poctivě.“

Proti Litvínovu nebude k dispozici Josef Obajdin, jenž laboruje s kotníkem, naopak po týdenní pauze už může trenér Pavel Hradiský počítat s Ahmedem.
„Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, což platí i pro ten následující,“ zdůrazňuje Roman Hejna. Zájemci z řad fandů, kteří se chtějí do Lomu u Litvínova na utkání Č. Lípy osobně podívat, mohou kontaktovat Pavla Sykáčka (775 955 994, mail: P.Sykacek@seznam.cz)