Výsledková a především střelecká krize v Kravařích pokračuje. Potvrdilo to uplynulé sedmé kolo nejvyšší okresní fotbalové soutěže Českolipska, ve kterém svěřenci trenéra Radka Zikmunda opět nedali gól a tentokrát padli v Bukovanech.

Nedaří se ani oběma nováčkům, kteří postoupili ze III. třídy. Sosnová doma podlehla Kamenici, Cvikov B daroval všechny tři body Horní Polici.

Cvikov B - Horní Police 1:2 (0:1)

Cvikovská záloha chtěla na domácím hřišti bodovat naplno, měla územní převahu, ovšem bez efektu, zato zkušení hosté už ve 14. minutě udeřili. Úvodní gól hostů zařídil teprve 18letý David Kalin. Po změně stran poslali cvikovští trenéři do hry čerstvé hráče Vávru a Moravce, aby právě druhý jmenovaný vyrovnal.

Domácí se pak hnali za vítězstvím, ale osm minut před koncem jejich snahu překazil hostující kapitán Tomáš Benda, jenž si nejvýše naskočil na rohový kop a přesnou hlavou rozhodl o výhře Horní Police.

Branky: 73. Moravec Jiří - 14. Kalina David, 82. Benda Tomáš. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Bukovany - Kravaře 1:0 (1:0)

Jediný gól zápasu vstřelil po čtvrthodině domácí Robert Sedlák. Pro Lokomotivu Kravaře je to již čtvrtá porážka v řadě. Kravařští mají za poslední čtyři duely skóre 0:10!

Branky: 15. Sedlák Robert. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: 0:3. Diváků: 70.

Dubice - Svor 1:2 (0:2)

Kdo neviděl, neuvěří. Spartak měl v prvním poločase šest gólovek, dvakrát nastřelil tyč a další šance jim vychytal gólman Daniel Ladislav. Naopak Svor byl v produktivitě o poznání lepší, neboť dva nebezpečné brejky proměnil a do kabin šel s dvoubrankovým náskokem.

Po pauze se hra vyrovnala, a tak musel několikrát ukázat své umění i domácí brankář Jindřich Hruška. Dubice stačila jen snížit v 75. minutě zásluhou kapitána Miloše Ráliše.

„Pro nezaujatého diváka to byl na okresní poměry atraktivní zápas. Ale nejlepší na hřišti byl hostující brankář Ladislav a také všichni tři rozhodčí z Děčínska, kteří zápas odřídili s přehledem," konstatoval předseda domácího klubu Jiří Jelínek.

Branky: 75. Ráliš Miloš - 14. Machara Ondřej, 39. Augusta Jaroslav. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Dubá - Stružnice 2:0 (1:0)

Slavoj se proti předposlednímu týmu tabulky trápil až do samého závěru, navíc František Porsch neproměnil penaltu.

„Bylo to spíše průměrné a bojovné utkání. Hosté chtěli bodovat, ale naštěstí pro nás se jim to nepodařilo," přiznal dubský záložník Milan Heptner.

Branky: 21. Pavlík Tomáš, 67. Kamarád Jan. Rozhodčí: Kutílek. ŽK: 4:0. Diváků: 50.

Velký Valtinov - Žandov 2:1 (0:1) po pen. (6:5)

Branky: 65. Pýcha Marek - 9. Mládek Ondřej. Rozhodčí: Jankech. Diváků: 40.

Sosnová - Kamenice 1:2 (0:0)

Branky: 60. Poláček Jakub - 51. Serdel Jakub, 52. Miklovič Milan. Rozhodčí: Hybler. ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (76. Vokoun). Diváků: 60.

Skalice B - Dolní Libchava 3:2 (2:1) po pen. (5:3)

Branky: 6. Šíma Václav, 44. Bednář Patrik - 14. Vrabec Hynek, 70. Šiner Josef. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (72. Šlajs). Diváků: 70.

Dohrávka 3. kola:

Svor - Kamenice 1:2 (0:0)

Branky: 82. Barvíř Jaroslav - 11. Kisty Jakub, 51. Sedláček Pavel. Rozhodčí: Volf Pavel - Poppr Zbyněk, Řezáč Josef. ŽK: 3:1. Diváků: 51.

Okresní přebor Českolipska.

Příští kolo (so, 16.00):Dolní Libchava - Bukovany (10.30), Kamenice - Dubice (15.00), Horní Police - Dubá, Svor - Cvikov B, Žandov - Sosnová, Kravaře - Velký Valtinov, Stružnice - Skalice B (ne, 15.00).