Oboustranně opatrný úvod utkání rozsekla až situace z patnácté minuty, kdy vyrobil velkou hrubku Bartoš, jehož malou domů směrem k Blumentrittovi vystihl Tomáš Baňovič a ten snadno přehodil domácího gólmana.

Po inkasované brance se však Novoborští začali tlačit více dopředu, vytvořili si územní převahu a Šulcově střele z hranice pokutového území mnoho nechybělo, aby prošla až do sítě. Za překonaného brankáře Ungera však skvěle zasáhl na brankové čáře Wagner.

Obrana Baníku už ale tolik štěstí neměla při standardní situaci zahrávané Lukášem Kubešem. Zkušený matador novoborského fotbalu totiž po vzoru Pavla Horvátha nevolil centr do chumlu hráčů v pokutovém území, nicméně se rozhodl pro přímou střelu a jeho pokus nakonec zapadl přesně pod břevno.

FC Nový Bor - Baník Souš 2:1 (1:1)

I po vyrovnání si hostitelé udržovali mírnou převahu, krátce před koncem prvního poločasu ovšem mohli skórovat hosté. Po rohovém kopu a následném nedůrazu novoborské obrany při odkopu se do míče opřel Štípek a orazítkoval břevno.

Druhý poločas přinesl ještě více vzruchu. Vše začalo po tečované střele Třešňáka, kterou s vypětím všech sil dokázal gólman Unger udržet před brankovou čárou. Zanedlouho se však skóre měnilo. Hrdina utkání Lukáš Kubeš si udělal na pravé straně prostor, poslal do pokutového území krásný centr přímo na hlavu Müllera a ten zblízka poslal svůj tým do vedení.

Hosté se pochopitelně vrhli do útoku a několikrát byli velmi blízcí vyrovnání. Hrozili zejména po standardních situacích. Nejprve zachraňoval při Baňovičově dorážce jeden z domácích obránců, následně zůstal po centru do velkého vápna trestuhodně osamocený Diego Da Silva, jeho hlavička se ovšem snesla těsně nad branku.

Severočeši v tu chvíli se už výhradně spoléhali pouze na rychlé brejky. Jeden z nich málem vyšel, když se na pravé straně uvolnil Stromecký a pelášil ve dvojici s Kubešem na Ungera, v tu chvíli ale zatáhl za záchrannou brzdu Wagner a po druhé žluté kartě byl nucen opustit trávník.

I v oslabení ale Baník několikrát sahal po vyrovnání. Nejvíce pak v devadesáté minutě, kdy standardní situaci z nějakých dvaceti metrů rozehrával střídající Berki, míč prolétl klubkem hráčů a ke štěstí Novoborských se snesl vedle levé tyče domácí branky. Více se už v pochmurném sobotním počasí nestalo.

Branky: 32. Kubeš, 58. Müller - 15. Baňovič. Rozhodčí: Kazda Tryzna, Staněk. ŽK: 2:1. ČK: 77. Wagner (Souš). Diváci: 100.

Sestava Nového Boru: Blumentritt - Bartoš, Lebruška, Vlk, Šulc Demke (90. Horák), Müller, Třešňák, Stromecký Suněk (84. Mareš), Kubeš.

Další výseldky divize B: Libiš - SK Toužim 2:0, Slavoj Vyšehrad - Úvaly 0:0, Čelákovice - Lovosice 0:4, Litol - Vilémov 0:2, Motorlet Praha - Český Brod 3:3, Slavoj Žatec - Brozany 0:0, Neratovice-Byš. - Meteor 1:1

Program příštího kola: Lovosice - Motorlet, Český Brod - Slavoj Vyšehrad, Baník Souš - Vilémov, Meteor - Slavoj Žatec, Neratovice-Byšice-  Litol, Brozany - Čelákovice, Úvaly - Libiš, SK Toužim - FC Nový Bor.