Společnou zimní přípravu na jarní mistrovské fotbalové boje zahájili v minulém týdnu divizní dorostenci i muži FC Nový Bor (krajský přebor). V sobotu dopoledne se utkal starší dorost s Varnsdorfem. Domácí borci zvítězili 2:1 (1:0), když se střelecky prosadili Lebruška (hlavou) a Halbich.

„Jsme teprve na začátku zimní přípravy, a podle toho samotný začátek tohoto utkání vypadal. Trošku tam chyběla souhra defenzivy se záložní řadou. Ale nakonec jsme zápas zvládli. Nyní nás čeká soustředění, v rámci kterého se znovu zaměříme především na fyzickou kondici,“ řekl včera Deníku lodivod novoborských dorostenců Roman Moravčík.

Mladší kategorie z města sklářů odehrála proti stejnému soupeři vyrovnaný duel, který skončil spravedlivou remízou 1:1. Za domácí vyrovnával J. Paštika.
Ve 14 hodin pak zápas dospělých zahájil delegovaný rozhodčí Jakub Ujka. „Docela vyrovnaný úvod se poté změnil v mírnou převahu našich hráčů a v 15. minutě jsme šli do vedení, kdy jsme zužitkovali opakovaný střelecký pokus ve vedoucí branku na 1:0,“ uvedl sekretář Jiří Obrovský.

Ve druhé části oba týmy prostřídaly sestavy a Turnovští po hodině hry srovnali na konečných 1:1. „Využili totiž rychlého přechodu do protiútoku,“ konstatoval novoborský sekretář, který doplnil: „V našem kádru museli doplnit širší lavičku dorostenci, kteří už měli dopolední zápas v nohách, ale své úlohy se zhostili velmi dobře.“

Sestava N. Boru (dospělí): Blumentritt, D. Hruška, Suněk, Vomáčka, Stejskal, Coufal, Vávra, Lebruška, Hanoušek, Všetečka, Stromecký, Szabo.

A kteří hráči N. Boru v utkání chyběli?
„Z důvodu zranění to byl Baťka, který jde na operaci ramene, dále Smeták, Třešňák a Havlásek.“