Své další zápasové testy absolvovali nejprve v sobotu na území Ústeckého kraje v Neštěmicích proti místnímu mužstvu z krajského přeboru, a včera na domácí „umělce“ vyzvali celek Višňové (prohráli 0:1. Více informací přineseme v týdnu).


Neštěmice – N. Bor 5:3 (2:1)

Zápas v Neštěmicích se hrál na umělé trávě, která má trochu jiné rozměry oproti té v Novém Boru.
„To vyhovovalo našim trenérům z těch důvodů, že na podobných rozměrech čeká naše kluky první jarní zápas v Hrádku,“ vysvětlil sekretář FC Nový Bor Jiří Obrovský.

Kouč František Kubáň postrádal několik hráčů, se kterými počítá do základní sestavy (Vlk, Demke a další), a proto byli opět nominováni dorostenci (Halbich, Kopecký).
Už v 11. minutě to v hostující obraně zaskřípalo a domácí se dostali do vedení 1:0. Hned vzápětí mohl vyrovnat Suněk, ale šanci si sám pokazil, ovšem za minutu byl u zrodu vyrovnávací branky Lebruška, který do finální šance připravil míč pro Kubeše a ten jej umístil do horního rohu neštěmické brány – 1:1. Následně měli Novoborští další šance, ale v gól je nepřetavili. Pak přišla chyba v jejich obraně a domácí ji s přehledem potrestali – 2:1.

Po přestávce se s góly roztrhl pytel. I když úvod druhého poločasu patřil novoborským barvám, převahu nedokázaly efektivně zúročit, a tak dvakrát udeřilo na opačné straně a rázem to bylo 4:1.
Za hodinu sice snížil Suněk, avšak Neštěmice z trestného kopu zvýšily na 5:2, aby se záhy střídající Halbich probojoval od rohového praporku k vápnu, přihrávkou našel na vápně Suňka, jenž po otočce snížil na konečných 5:3.

„V letošní zimní přípravě je to, i včetně nedělního utkání s Višňovou, naše třetí prohra, navíc dost poučná, proto veškerá řešení jsou v kompetenci trenérů,“ poznamenal sekretář Jiří Obrovský.

Sestava Nového Boru: Szabo (Blumentritt) – Hruška, Všetečka, Šiner, Vávra, Kubeš, Lebruška, Šulc, Hanoušek, Suněk, Třešňák, Halbich, Kopecký. Trenér Kubáň.