Tři body za výhru 3:1 přivezli fotbalisté FC Nový Bor v předposledním kole divizní soutěže z Litolu, za který hraje bývalý ligový hráč Petrouš. Tentokrát však proti hostům nemohl nastoupit kvůli vyloučení v mistrovském zápase v Brozanech, kde dostal stop na dva zápasy.

Litol - Nový Bor 1:3 (0:3)

Sobotní zápas začali Novoborští s viditelnou nátlakovou hrou a domácí s tím měli problém. Ve 13. minutě bylo před domácí brankou hodně horko. To se ocitl tváří v tvář s domácím gólmanem Kubeš, ale přehodil je ho i bránu.

Jiné už to bylo v 18. minutě. Nový Bor rozehrál rohový kop na zadní tyči se ukryl Vlk, který střelou z voleje nedal domácímu gólmanovi šanci 0:1. Ve 22.minutě to zkoušeli domácí po rohovém kopu, ale na Blumentritta neměli. Pak se zrodila chytrá fotbalová akce Červeňáka, jenž na domácí platil svojí rychlostí a po úniku obráncům si prohlédl, kde stojí brankář a toho výborně přehodil 0:2.

„Naše vedení mohlo být i vyšší a měli jsme k tomu i další velmi dobře vypracované příležitosti," těšilo sekretáře FC Nový Bor Jiřího Obrovského.

V závěru prvního poločasu si hosté z města sklářů vytvořili územní převahu a dostali Litol pod tlak, který dotáhli do gólového konce: Šulc poslal do šance Červeňáka, ten si s domácím brankářem poradil a střelou k tyči zajistil svěřencům trenéra Františka Kubáně vedení 0:3.

„Poměrně vysoké poločasové vedení nás ale ukolébalo. Domácí našli v úvodu druhého poločasu na naší hru recept, dokázali na naše hráče tlačit a připravili si několik slibných příležitostí," přiznal sekretář Nového Boru. Hostující obrana náporu odolávala do 55. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Jariš 1:3.

Pak se hostující obranná hra zkonsolidovala a dokázala náporu domácích odolávat.V 62.minutě měl Litol ještě jednu velkou příležitost na snížení, ale míč po hlavičce jednoho z útočníků zamířil pouze do břevna. Pak se zranil Lukáš Kubeš a musel být střídán. Na hřiště tak musel podle předem připravené myšlenky Milan Szabo. Poté měly příležitosti oba týmy, ale skóre se nezměnilo.

„Naše vítězství je hodně cenné. Výborný výkon v tomto zápase předvedl v obraně Vlk, který byl velkým pilířem, a v útoku si domácí nevěděli rady s Červeňákem," shodli se novoborští funkcionáři.

Ti, stejně jako fanoušci, se už těší na sobotu 17. listopadu, kdy na svém stadionu přivítají Vilémov. Utkání začíná ve 13.30 hodin.

Branky: 55. Jaruš - 18. Vlk, 30. a 42. Červeňák.

Sestava Nového Boru: Blumentritt - Vávra, Vlk, Demke, Bartoš, Stromecký, Šulc, Lebruška, Brož, Kubeš, Červeňák (Müller, Szabo). Trenér František Kubáň.