Po sobotním utkání v Neštěmicích (3:5) si před nedělním obědem přizvali na domácí umělou trávu Višňovou, tedy známého soupeře z KP, který je po podzimní části na deváté příčce.

Nový Bor - Višňová 0:1 (0:1)

„Naše hra od první minuty vypadala docela dobře. Hráči oproti sobotnímu zápasu ke všemu přistupovali zodpovědněji a s větším nasazením,“ všiml si klubový sekretář Jiří Obrovský.

Měl pravdu. Domácí působili aktivně, tlačili se do útoku, jen ta žalostná koncovka… „Ta je momentálně asi náš největší problém,“ poznamenal sekretář FC Nový Bor.

Jeho slova potvrdila akce z 30. minuty. Šulc poslal míč na Kubeše, ten z křídelního prostoru odcentroval před bránu, kde si nejvýše vyskočil Halbich a jeho umístěnou hlavičku višňovský gólman bravurně vytěsnil na roh. A vzápětí přišel trest na opačné straně po rychlém, přímočarém ataku hostů, na jehož konci byl zkušený fotbalista Štrbák 0:1.

Po přestávce se domácí borci snažili minimálně vyrovnat, jenže naráželi na zkonsolidovanou a pevnou obranu Višňové, a tak duel skončil těsnou výhrou Jiskry.

„Hráli jsme, jak se říká, do plných. Byly tam tři čtyři dobré šance, ale klukům chyběl větší důraz při zakončení. Ale pozor, hosté taky hrozili, a to především z brejků,“ přiznal Českolipskému deníku kouč František Kubáň, který jako příčinu obou posledních porážek vidí ve fyzické únavě mladíků z dorostenecké kategorie, kteří dostávají v zimní přípravě šanci. „Ale svou roli v zápasech s Neštěmicemi a Višňovou hrálo určitě i podcenění soupeře,“ poznamenal trenér Kubáň a doplnil, že jeho tým se dosud ani v jednom z předchozích duelů nesešel v kompletním složení.

Velkou ztrátou pro vedoucí mužstvo tabulky KP je zranění Stromeckého při zápase se Cvikovem. „Petr již má za sebou operaci ramena a na jaře nám bude opravdu hodně chybět, protože podle mě je to jeden z nejrychlejších útočníků v celém krajském přeboru,“ upozornil František Kubáň.

V dalším přípravném testu na domácí „umělce“ se Novoborští postaví proti Junioru Děčín, jenž v neděli na svém vlastním turnaji přestřílel Doksy 6:4. Utkání se hraje v sobotu 25. února od 11 hodin.

Branka: 32. Štrbák.

Sestava Nového Boru: Szabo Hruška, Demke, Všetečka, Vávra, Šulc, Kubeš, Lebruška, Třešňák, Kopecký, Halbich, Suněk, Šiner. Trenér František Kubáň.