„Živanice jsme sledovali, nějaké informace o nich máme, i třeba to, že mají mladý, zkušený a kvalitní fotbalový mančaft," přiznává Vladimír Jeníček, kormidelník týmu z města sklářů, jenž si letní přípravu mužstva pochvaloval.

„Trénovali jsme čtyřikrát týdně za účasti zhruba patnácti hráčů a myslím, že po fyzické stránce jsou na tom kluci dobře. Uvidíme, jak to bude vypadat na hřišti."

Posila: exligový Tomáš Janů

Novicem v dresu Nového Boru je například exligový fotbalista s bohatými zkušenostmi Tomáš Janů, jenž s mužstvem kouče Vladimíra Jeníčka odehrál pohárový zápas proti druholigovým Pardubicím (0:1) a generálku v Semilech (3:3).

„V poháru hrál levého obránce, proti Semilům nastoupil na postu defenzivního záložníka. Musímotevřeně  říct, že Tomáš je pro mužstvo nejen po herní stránce velkým přínosem. Takového hráče jsme tady potřebovali," pochválil bývalého ligového „plajera" zpod Ještědu trenér Jeníček, jenž dodal, že Tomáš Janů je v Novém Boru na ročním hostování.

Start do nové sezony je pro každý tým hodně důležitý a nejinak tomu je i v případě dnešního duelu. „Pro naše kluky tomu tak zcela určitě je, obzvlášť v situaci, když začínají novou sezonu doma před svými fanoušky. Nemění se nic na tom, že chceme vyhrávat každé utkání a hlavně ta v domácím prostředí, ovšem pokud je soupeř lepší a zvítězí, a hlavně pokud uvidím, že naši kluci na hřišti odvedli úplné maximum a herní kvalitu, tak nějakou tragédii z porážky rozhodně dělat nebudu," dodal s klidem Jeníček.

Vizitka dnešního soupeře

Sokol Živanice se po třetím a čtvrtém místě z předchozích dvou divizních sezon netají tím, že i letos chce okupovat horní pozice tabulky. Během léta, po odchodu trenéra Martina Pulpita (Saúdská Arábie) převzal tým nový kouč Milan Ujec, který na jaře působil ve Dvoře Králové. S jeho příchodem kádr posílil o pětici víceméně ofenzivně naladěných hráčů, naopak z kádru zpět do Hradce Králové odešel Marek Kulič, jemuž skončilo hostování.

Za Živanice však jeden exligista stále nastupuje: konstruktivní záložník Ondřej Herzán (naposledy hrál ligu v minulé sezoně za Dynamo Č. Budějovice). „V obraně máme dost hráčů, spíše potřebujeme posílit ofenzivu, což se zatím definitivně nepodařilo," nechal se slyšet Milan Ujec.