Utkání se hrálo na umělé trávě v Břízkách, kde se hned čtyřikrát střelecky prosadil hostující Jan Černý. I díky tomu vyhrál Nový Bor o tři góly. „Místní umělka má trochu jiný charakter, než je ta naše, a tak nám v prvních deseti minutách pořádně nic nešlo," přiznal sekretář Jiří Obrovský.

FK Jiskra MŠENO - FC Nový Bor 2:5 (0:4)

Ale hned v 11. minutě se hosté dostali před domácí branku, zde Broschinský našel volného Černého, jenž v pohodě zakončil 0:1. Za čtyři minuty byl opět ve vápně Černý. Nad ničím nepřemýšlel a jen balón zatočil pohotovou střelou do šibenice 0:2. O dvě minuty později se nejlépe orientoval Hoke 0:3.

„Pak jsme polevili v tlaku na míč a domácí se naší hře vyrovnali. Přesto se nám podařilo skóre ještě vylepšit." Čurgali prošel středem k polovině hřiště, po zemi poslal míč do otevřené domácí obrany, kam si pohotově naběhl Černý, obešel i brankáře a bylo to 0:4.

O poločasové přestávce trenér Vladimír Jeníček nabádal své hráče k tomu, že i když vedou o čtyři góly, tak není důvod přestat hrát takový fotbal, jaký předváděli v prvním poločase. Jenže stal se pravý opak…

Už v 50. minutě přišla chyba při rozehrávce a domácí snížili na 1:4. O šest minut později hosté znovu otáleli s rychlejší kombinací, což vycítili domácí borci a šli za dalším snížením, a to v 56. minutě 2:4. To jim zvedlo sebevědomí a hodně přidali. Dokonce si připravili i další šance a v jedné minutě dokázali dvakrát zabubnovat na obě tyče novoborské branky.

Ale pak se potvrdilo známé pravidlo nedáš dostaneš. V 65. minutě po dobré kombinaci zakončil akci svým čtvrtým gólem v utkání kanonýr Černý. Do konce zápasu si obě strany připravily ještě další střelecké příležitosti, ale bez efektu.

„Do naší hry se již zapojil Tomáš Janů, který pokračuje v hostování a byl to on, kdo hodně rozhýbal naši hru. Jinak všichni bojovali, což byl základ úspěchu," doplnil Jiří Obrovský.

Další přípravný zápas čeká hráče Nového Boru již ve středu 17. února, kdy od 19 hodin na UMT hostí německý tým Neusalza. V sobotu pak od 11 hodin vyzvou Rejšice (KP Středočeského kraje).

Branky Nového Boru: 11., 15., 35. a 65. Černý, 17. Hoke.
Sestava Nového Boru: Klouda (Blumentritt) - Šimoník, Devátý, Čurgali, Mach, Janů, Broschinský, Kubeš, Hoke, Černý, Šiner. Trenér: Vladimír Jeníček.