Z Rakovníku si svěřenci trenéra Vladimíra Jeníčka přivezli cennou výhru 2:0. Co to kromě zisku tří bodů znamená? Že si jich letos připsali už sedm! „Naše hra v Rakovníku nepostrádala tvrdost, rychlost a hlavně přesnou kombinaci. Vyhráli jsme zaslouženě," těšilo sekretáře Jiřího Obrovského.

Tatran Rakovník - FC Nový Bor 0:2 (0:1)

Domácí si vypracovali také několik dobrých příležitostí, jednou dokonce orazítkovali tyč (Mařík), ale gólmana Blumentritta nepřekonali, a tak si Novoborští odvezli z Šamotky důležité vítězství.

„Výsledek je pro nás velkým zklamáním, protože hlavně v prvním poločase jsme měli více gólových šancí. Ty jsme však neproměňovali a to nakonec rozhodlo," měl jasno o příčinách porážky kouč Tatranu Pavel Mareš.

Hosté šli do vedení ve 32. minutě. Domácí Klíma špatně rozehrál, hosté se dostali do rychlého brejku, který zakončil důrazný Jan Broschinský.

Rakovník v závěru poločasu přidal, jenže dobře organizovaná obrana Boru optické převaze domácích úspěšně odolávala.

Ani Novoborští nebyli bez šancí. Devátý však po rychlé křídelní akci z bezprostřední blízkosti přestřelil a o chvíli později se v brance domácích vyznamenal Zach. V 74. minutě se hosté přece jen dočkali, když Stromecký vnikl do vápna a ranou po zemi prostřelil Zacha. Tatran se snažil o zdramatizování, ale Schwendta i Doláka vychytal Dan Blumentritt.

„To byl také jeden z mnoha důvodů, proč jsme neinkasovali a že jsme si po parádním a houževnatém výkonu celého mužstva odvezli tři body," radoval se Obrovský a dodal, že desátý Nový Bor má v tabulce 26 bodů, stejně jako osmé Úvaly.

V následujícím kole přijede do města sklářů Sokol Hostouň, jenž zaujímá devátou pozici. Zápas začíná v sobotu od 16.30 hodin.

Branky: 32. Broschinský, 74. Stromecký. Rozhodčí: Dobrý Jan, ŽK: 1:2. Diváků: 150.
Nový Bor: Blumentritt - Mach, Hoke, Černý, Šimoník, Janů (68. Vomáčka), Broschinský, Kubeš, Frömmel (46. Pekař), Devátý (85. Hauer), Stromecký (78. Chmelík). Trenér: Vladimír Jeníček.

Divize B.Zdroj: Deník