Na úvod jeden bod. Takto mohou hodnotit fotbalisté FC Nový Bor svůj premiérový mistrovský zápas nového ročníku 2015 2016 v divizní skupině C se Sokolem Živanice.

Domácí celek šel díky trefě Hokeho ve 40. minutě do vedení, avšak za třicet minut srovnal hlavou Milan Ujec mladší. A protože do konce zápasu žádné další góly nepadly, ke slovu se dostaly penalty. Při nich byli přesnější hosté z Pardubicka, a proto si z tohoto duelu odvezli dva body.

Nový Bor - Živanice 1:2 (1:0) po pen. (4:5)

Domácí začali trochu opatrně, naopak soupeř zahájil utkání hodně aktivně a gólman Blumentritt musel již ve druhé minutě čelit první nebezpečné střele z bezprostřední blízkosti. Za pár minut měl na druhé straně dobrou příležitost Halbich, jenž pořádně prověřil živanickou obranu, avšak jeho pokusu chyběla přesnost. Od této doby se domácí začali více osmělovat a bylo jen škoda, že střela Černého také skončila pouze nad horní tyčí hostující svatyně.

Prvního gólu v novém ročníku divizní skupiny C se domácí příznivci dočkali pět minut před pauzou. To agilní Pekař prošel po pravé straně hostující obranou, přihrál před živanickou bránu a Hoke už věděl, kam s balónem, aby překonal gólmana Volšíka 1:0!

„První poločas trenérům ukázal, že příprava byla sice krátká, ale rozhodně pozitivní," konstatoval Jiří Obrovský, sekretář FC Nový Bor.

Hostující celek nastoupil do druhé půle ve snaze co nejdříve vyrovnat a prostřídal sestavu. V té novoborské Halbicha nahradil Kučera a po 60 minutách na hřiště místo Kubeše přišel Hauer.

Domácí tým však jednobrankový náskok neuhájil, neboť v 70. minutě, kdy soupeř odcentroval z postranní lajny do vápna, novoborská obrana zaváhala, respektive nechala hlavičkovat střídajícího Ujce, který vyrovnal na 1:1.

A když zápas skončil po 90 minutách remízou, šlo se na penalty. Hosté jich nakonec proměnili všech pět, domácí pouze čtyři, proto si Živaničtí odvezli o jeden bod navíc.

„Náš premiérový vstup do soutěže nebyl špatný, dlouho jsme sahali po vítězství. Ale určitě se sluší uznat sílu soupeře a i to, že ten jeden bod nám patří právem. Jen škoda, že jich nebylo víc," poznamenal sekretář Obrovský.

Trenér Nového Boru Lukáš Plšek: „Vzhledem k průběhu obou poločasů je to asi zasloužená remíza., při pokutových kopech měl silnější nervy soupeř. Nás může mrzet několik dobrých šancí z prvního poločasu, nejvíc asi tutovka Halbicha. Na druhou stranu jsme ustáli několik dobrých šancí soupeře. Byl to vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem pro hosty."

V následujícím 2. kole se FC Nový Bor představí na půdě Litole (sobota od 17.00).

Branky: 40. Hoke - 70. Ujec. Rozhodčí: Klupák, ŽK: 1:3. Diváků: 152.
Sestava Nového Boru: Blumentritt - Mach, Čurgali, Devátý, Stromecký, Hoke, Kubeš, Janů, Pekař, Halbich, Černý (Broschinský, Kučera, Hauer, Lebruška Šimoník). Trenéři: Vladimír Jeníček, Lukáš Plšek. Vedoucí mužstva: Richard Blumentritt. Manažer týmu: Jiří Obrovský mladší.