Jen hodně veliký pesimista by si před divizním utkáním Nového Boru v Žatci pomyslel, že hosté na půdě svého soupeře, který měl po dvou odehraných kolech na svém bodovém kontě nulu a pasivní skóre 0:11, nevyhrají. Jenže ono to tak dopadlo remíza 1:1. A mohlo být i hůř, protože Žatečtí neměli daleko ani k vítězství…

Žatec - Nový Bor 1:1 (1:0)

„Že se domácí pohybují v dolní části tabulky, to může mít různé opodstatnění. Ale určitě to není tím, že by měli špatné mužstvo," přiznal po duelu sekretář Jiří Obrovský.

Hustý déšť, jenž provázel celé utkání, byl protivníkem pro oba týmy, ale lépe začal ten domácí. „Vlétli na nás jako vosy," glosoval úvodní minuty zápasu trenér František Kubáň.

Za deštivého počasí si oba celky body rozdělily.Radost žateckým fanouškům přinesla 29. minuta. Třešňák na polovině hřiště rozehrál míč pouze na kopačky soupeře, domácí Klinec z pravé strany přízemním centrem našel před bránou nabíhajícího Lesniaka a ten poslal balón za záda gólmana Dana Blumentritta 1:0.

Nový Bor se ale nepoložil a za necelých deset minut bylo srovnáno. Po rychlé kombinaci u postranní lajny pronikl za obranu Halbich, udělal kličku obránci a poslal balón pod sebe do šestnáctky na Třešňáka. Ten nejprve naznačil střelu a pak technicky podél bezmocného gólmana poslal míč k pravé tyči 1:1.

Ve druhé části byli znovu aktivnější hostitelé, své šance spálili Vávra, Lesniak, Klinec a Krejčíkova tvrdá střela orazítkovala spojnici novoborské brány. Hosté se znovu probrali až v poslední čtvrthodině, ale remízové skóre nezměnili.

„Nutno přiznat, že pro domácí by byla porážka hodně krutou odměnou za předvedený výkon. Ale to samé platí i pro naše barvy, tedy hlavně za posledních patnáct minut, proto remíza je spravedlivou odměnou pro oba celky," dodal Jiří Obrovský.

V dalším kole hraje Nový Bor doma, kde vyzve Baník Souš.

Branky: 29. Klinec - 38. Třešňák. Rozhodčí: Berka. ŽK: 3:2. Diváků: 150.

Žatec: Hanus - Vávra, Heinc , Bešík, Krejčík - Paul, Vlk, Sýs (63. Fiřt), Klasna - Lesniak, Klinec (68. Hynek A.).

Nový Bor: Blumentritt - Demke, Štálík, Kaňkovský, Broschinský, Kubeš, Třešňák, Chod, Stromecký, Halbich, Červeňák (77. Hauer). Trenér Fr. Kubáň.

Za deštivého počasí si oba celky body rozdělily.

Výsledky 2. kola divize B: Štětí - Aritma 3:3 (2:2), SK Kladno - Litol 1:1 (1:0), TJ Baník Souš - Louňovice 1:1 (0:1), Lovosice - Úvaly 0:4 (0:0), Slavoj Žatec - Nový Bor 1:1 (1:0), Brozany - Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:2), Neratovice-Byškovice - Motorlet Praha 2:3 (1:0), LoKo Chomutov - Český Brod 1:1 (0:1).