Nový Bor – Desná 1:0 (1:0)

Trenér Kubáň oproti minulému nevydařenému zápasu se Semily zčásti obměnil sestavu a pouze na lavičce náhradníků zůstali Třešňák, Demke, Holeščák nebo brankář Szabo. Domácí tým si vytvořil převahu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

První a zároveň jediný gólový moment přišel v 15. minutě. Vávra si u pravé postranní čáry vyměnil míč s Coufalem, pronikl do šestnáctky, kde krásným centrem vybídl ke skórování Stromeckého, před nímž zívala poloprázdná branka. O pár vteřin později si oba celou akci zopakovali, tentokrát ale mířil autor první branky pouze do boční sítě.

Desná působila v útočné fázi dost bezradně a za celý zápas si vytvořila jedinou vyloženou příležitost. Po zaváhání pravé části novoborské defenzivy stanul sám před brankářem Blumentrittem hostující Blažečka, ten ovšem jeho pokus zázračně lapil.

Hostitelé měli v první půli výraznou převahu, což dokumentuje situace z 25. minuty. Vomáčka krásným pasem za obranu uvolnil rychlého Vávru, jeho oblouček letící do branky však na poslední chvíli reflexivně zastavil gólman Maňák.

Ve druhém poločase začal trávník výrazněji skrápět déšť a to se projevilo i na výkonu obou mužstev. Ubylo pěkných akcí, přibylo naopak osobních soubojů a nepřesností v kombinacích. Velkou hrozbou pro obranu hostů však i nadále zůstával výtečně hrající Vávra. Ofenzivní chutě projevil také stoper Suněk, který po Baťkově rohu jen těsně minul břevno.

Desná se do finální fáze hnala jen sporadicky. S ojedinělým přímým kopem Bartoše si poradil spolehlivý Blumentritt. Celek z Jablonecka s přibývajícím časem stále více otevíral obranu, čímž dával možnost soupeři k brejkům. Závěr se odehrál v režii novoborské obrany, která další ohrožení branky nepovolila.

Branka: 15. Stromecký, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Nový Bor: Blumentritt - Baťka, Suněk, Vomáčka (67. Havlásek), Hruška - Stejskal (76. Demke), Coufal, Smeták, Vávra - Stromecký, Budský (84. Novotný).