„Máme za sebou čtyři tréninky. Účast byla překvapivě slušná. Pokaždé se na nich dosud sešlo čtrnáct až šestnáct lidí. To je pěkné, ne?“ odpověděl Deníku jako vždy dobře naladěný trenér Kubáň.

Čím to, že se tréninková morálka v Novém Boru najednou tak zvedla? Na tuto otázku odpověděl bývalý vynikající fotbalista jako vždy přímo: „Všem hráčům jsem po posledním jarním utkání jasně řekl, že kdo tady bude chtít hrát, ať pravidelně chodí na tréninky. A naopak, kdo nechce, ať odsud odejde, že nikomu bránit nebudeme. Zatím se do přípravy nezapojili Coufal, Stejskal a Havlásek. Zřejmě mají nabídky odjinud…“

Úvodní přátelský zápas letošní letní průpravy sehrají jeho svěřenci ve středu od 18 hodin na domácím stadionu, kde bude jejich soupeřem „áčko“ FK Cvikov, které v uplynulém ročníku sestoupilo z krajského přeboru. A snad právě kvůli tomu taky vyměnilo trenéra.

„Po sezoně jsem byl odvolán,“ sdělil včera Deníku Josef Kaiser, na jaře lodivod FK Cvikov. „Není se čemu divit. Nebyly výsledky, sestoupili jsme, bohužel… A hlavně právě kvůli tomu jsem své odvolání čekal, takže velké překvapení to pro mě nebylo. Momentálně marodím a zatím ani nevím, zda ještě budu někde trénovat,“ přiznal Kaiser.

Na jeho místo na lavičku Cvikova se vrací Miroslav Novotný. Ano, právě ten, který dělal hrajícího asistenta Františku Kubáňovi v Novém Boru, kam odešel ze Cvikova na hostování. „Mirek nám řekl prakticky hned po skončení jarní části, že jde zpátky do Cvikova, což jsme samozřejmě akceptovali. Teď je mým novým hrajícím asistentem Milan Szabo,“ připomněl novoborský kormidelník Kubáň.