Na velmi útulném stadionu Chomutovští zvítězili 3:0 a díky tomu mají jistotu, že i příští sezonu budou hrát divizní soutěž.

O konečném výsledku bylo rozhodnuto už v prvním poločase. V 23. minutě se po dlouhém autovém vhazování Zahradníka prosadil hlavou Grubiša 1:0. Za 13 minut se míč po zásahu brankáře Ouzkého otřel o paži Jana Černého, rozhodčí posoudil zákrok jako úmyslné hraní rukou a nařídil penaltu, kterou Boček proměnil 2:0. A šest minut před pauzou se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe zorientoval Kunart 3:0.

FC Chomutov - FC Nový Bor 3:0 (3:0)

„Udělali jsme dvě hrubky a soupeř nás dvakrát potrestal, při třetím gólu byla na vině nedisciplinovanost našich obránců," konstatoval trenér Nového Boru Vladimír Jeníček, jemuž v základní sestavě chyběli Broschinský (v rekonvalescenci), Mach (disciplinární trest) Král (zraněný kotník), Devátý (zraněné koleno) a gólman Blumentritt (pracovní povinnosti).

„Proto s námi museli jet čtyři dorostenci: Karel Ouzký, Libor Křenek, Adam Holubec a Vítek Šnajdrvind," vyjmenoval mladíky, kteří do utkání nastoupili, sekretář Jiří Obrovský.

Domácí kormidelník Jiří Černý byl s výkonem i výsledkem spokojený. „V prvním poločase rozhodla naše velmi dobrá střelecká produktivita. Ve druhé části soupeř hru otevřel, takže se pro nás otevíraly možnosti k brejkům, ale neproměnili jsme ani jeden," uvedl kouč.

Snaživí hosté hráli velmi sympaticky až do konce zápasu, chtěli se gólově prosadit, přičemž největší příležitost měl po prostrčení míče za obranu Zdeněk Pekař. Bravurním zákrokem se však proti němu blýskl Radek Zaťko, jenž v poslední chvíli stačil reflexivně nohou vyrazit míč na roh.

Poslední zápas sezony odehrají muži FC Nový Bor na domácím hřišti následující sobotu 17. června, a to již od 14.30 hodin, kdy přivítají Baník Souš.

Branky: 23. Grubiša, 36. Boček (pen.), 39. Kunart. Rozhodčí: Krejsa - Leška, Žáková. ŽK: 2:2. Diváci: 150.
FC Chomutov: Zaťko (88. Hůla) - Dolejška, Kunart, Kubík, Grubiša, Svoboda, P. Janošík, Gedeon, T. Janošík (81. Rohla), Zahradník, Boček (74. Šebek).
FC Nový Bor: Ouzký - Šimoník, Černý, Hauer, Hoke, Kubeš, Pekař (62. Holubec), Frömmel, Janů (exLiberec, 43 let), Křenek (72. Šnajdrvind), Stromecký.

Divize B.Zdroj: Deník