Takřka všechny otazníky jsou po posledním jarním kole okresního přeboru vyřešeny. Do krajské I. B třídy si historický postup zaslouženě vybojovali hráči Holan, opačným směrem, tedy do III. třídy, míří Nový Oldřichov a Kamenický Šenov. Ovšem několik málo otázek ještě zůstává.

Týkají se například toho, zda Kamenický Šenov do nové sezony mužstvo dospělých přihlásí či ne. Prosakují některé informace, že tým se rozpadl, a proto také ani k utkání do Dubé neodjel.

„Mezi dosud došlými přihláškami ta od Kamenického Šenova na svazu zatím není, ale ještě je čas, uzávěrka byla stanovena do 21. června," odpověděl včera Zbyněk Poppr, předseda STK OFS Česká Lípa.

Další otázkou je, kolik vlastně mužstev z přeboru Českolipska doopravdy spadne, protože číslo 2 nemusí být konečné. K tomu podal Zbyněk Poppr vysvětlení:

„Kromě postupujících Holan má náš okres právo dosadit I. B třídu dvěma kluby, protože Bukovany se rozhodly dobrovolně přejít do okresu a Staré Splavy se spojí s Doksy B, čímž vznikla možnost doplnit krajskou soutěž dalším klubem z našeho okresu," uvedl pro Deník předseda STK a pokračoval: „Bohužel žádný z týmů, který skončil v tabulce okresního přeboru na druhé až čtvrté příčce zájem neprojevil, a proto jsme oslovili Horní Polici. Tam se mají o případné výměně soutěží s Bukovany dohodnout do středy."

Pokud by ani tady I. B třídu hrát nechtěli, pak do III. třídy spadne i dvanáctá Dubnice.

Skalice B - Holany 5:3 (1:2)

Čerstvý okresní přeborník z Holan začal podle očekávání velmi dobře a v 16. minutě se pyšnil dvougólovým vedením. Navíc ve 24. minutě byl po průniku Davida Bečvaříka a jasném faulu vyloučen domácí Löffelmann, a tak se zdálo být vše jasné. Nebylo. Skalická záloha totiž i v deseti lidech zapnula, zlepšila hru a třemi góly dílčí skóre zvrátila.

Holany stačily srovnat na 3:3, jenže domácí celek dalšími dvěma trefami rozhodl o třetí a zároveň i poslední porážce Dynama v této historicky první postupové sezoně do krajské I. B třídy.

Branky: Martínek, Pollach, Kaiser, Aust, Havlásek - Bečvařík David 3. Rozhodčí: Kutílek, ČK: 2:1. Diváků: 80.

Kravaře - Kamenice 4:3 (0:1)

Domácí Lokomotiva se chtěla rozloučit se sezonou a se svými fanoušky výhrou nad druhým mužstvem tabulky. A nezastavilo ji ani soupeřovo vedení 2:0. Lokomotiva se vzchopila, přidala páru a otočila na 3:2. Hosté v závěru srovnali, a když už se oba celky chystaly na penaltový rozstřel, udeřili domácí v posledních sekundách počtvrté 4:3! O všechny čtyři góly Kravař se postarala bratrská dvojice Jan a Marek Koutní.

Branky: Koutný Jan 3, Koutný Marek - Serdel V., Šindelář, vlastní (Končel). Rozhodčí: Marek M. - Řeháček L. st., Všechovský. Diváků: 80.

Žandov - Svor 3:2 po pen. (2:1), PK: 3:0

Utkání začalo pro domácí velice slibně, když si pro přetažený centr došel Jánošík a střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. Druhý gól přidal Miko a zdálo se, že to bude pro domácí jasná výhra, ale jak se říká: zdání klame. Hosté po pěkné kombinaci snížili Augustou a mohli i vyrovnat, když hostující útočník netrefil prázdnou branku.

Ve druhé půli se hosté začali více věnovat rozhodčímu Popprovi, což se jim krutě vymstilo. Po diskuzích s hlavním arbitrem přišli o jednoho hráče a nepřímý kop z vápna horko těžko vytáhl brankář hostí na rohový kop. Žandov si mohl výsledek pojistit, ale ani Štěpánek nebo Jánošík nedokázali svá sóla proměnit. A tak přišlo vyrovnání, po centru do vápna hlavou skóroval Heřmánek.

Po skončení řádné hrací doby si vylil zlost ještě hostující Chrdle, proto se také mohl jít předčasně sprchovat. Poté již psychicky zlomený soupeř při penaltách totálně selhal neproměnil ani jeden pokutový kop, proto si Žandov připsal již sedmé vítězství z penaltových rozstřelů a jako nováček okresního přeboru zůstává v této soutěži i pro další sezonu.

Branky: Jánošík, Miko - Heřmánek, Augusta. Rozhodčí: Poppr - Jankech, German. ČK: 0:2. Diváků: 100.

Stružnice - Nový Oldřichov 3:2 (1:0)

Poslední zápas sezony, vzhledem ke známému výsledku z H. Police, která porazila Dubnici, pojali domácí již jako zábavu a poděkování všem, kteří s klubem celou sezonu vydrželi, ať jako hráči, funkcionáři nebo diváci. Do hry tak mohli nastoupit i hráči, kteří se na hřiště nedostávali vůbec, nebo jen na pár minut.

„S fotbalem se také loučili z osobních a pracovních důvodů David Šámal a Václav Koždoň, kterým musím za odvedenou práci ve Stružnici poděkovat," prohlásil kapitán stružnického Dynama Ladislav Křemen, jenž potvrdil, že do další sezony klub opět přihlásí mužstvo dospělých a dvě mládežnická družstva, konkrétně mladší i starší přípravky.

Branky: Mareček, Merenus (pen.), Hamada - Venclíček, Lehký. Rozhodčí: Řezáč Folk, Mengr.

Dubice - Dolní Libchava 1:3 (1:2)

Spartak totálně zaspal úvody obou poločasů, což mělo na výsledek vliv. Už ve 2. minutě se prosadil hostující Martin Los a v 19. hlavička Hynka Vrabce znamenala vedení Libchavy 2:0. Devět minut před pauzou snížil Vodrážka na poločasový stav 1:2.

Hned ve 47. minutě si Los pohrál s domácí obranou a střelou k tyči posunul Libchavu znovu do dvoubrankového vedení. Hosté se poté zatáhli na svoji polovinu a čekali, co domácí hráči vymyslí, těm ale chyběl pohyb a na dobře organizovanou obranu hostů nedokázali najít správný recept, a tak si hosté v sousedském derby zaslouženě odvezli všechny tři body.

Branky: Vodrážka - Los 2, Vrabec. Rozhodčí: Špáta - Volf, Böhme.
Dubice: Hruška - Třešňák, Škach, Pergl, Kovački (Pětioký T.) - Gorol, Grobarčík (Patka), Hájek, Vodrážka - Ráliš, Příhoda (Bárta). Trenér: Zdeněk Pětioký.
Dolní Libchava: Macek - Lebduška, Ješeta, Havelka, Mígl - Kaňkovský, Koros, Dušánek, Barda - Vrabec (46. Tomíček), Los. Trenér: Zdeněk Drahotský.

Dubá - Kamenický Šenov 3:0 kontumačně

Horní Police - Dubnice 6:0 (1:0)